راه اندازی خط تولید کود شیمیایی و کود حیوانی و کود مایع


9

جولای

 

با توجه به رشد روز افزون استفاده از انواع کود در داخل و خارج کشور ، و افزایش نیاز بازار به کود به جهت بهره وری در کشاورزی ، لازم دیدم که شما خواننده عزیز رو با این صنعت آشنا کنم ، لذا در این مقاله سعی داریم که مختصر اطلاعاتی در زمینه این صنعت به شما ارائه بدیم .

شرح کلی طرح

در کشاورزی امروز ، کود شاید حرف اول رو بزنه و کار زراعت و کشاورزی بدون کود بی معنی هست . در کشور ما هم استفاده از کود بسیار زیاده و در انواع تولیدات کشاورزی از گندم گرفته تا محصولات باغی و غیره کود استفاده میشه . کودهای ارگانیک از جمله کودهایی هست که آینده خوبی در کشور داره و سرمایه گذاران زیادی به تولید این نوع کود علاقه نشان دادن .از مزایای دیگه ای که تولید کود داره هزینه تولید پایین اون هست که با سرمایه کم ، مواد اولیه ارزان و قیمت خط تولید کود به نسبت پایین ، چشم اندازه روشنی رو پیش روی سرمایه گذاران قرار میده .

هزینه طرح

هزینه ایجاد یک خط تولید کود ، بسته به نوع آن متغیر است ، اما از هزینه های بسیار پایین در حد تولید خانگی ورمی کمپوست شروع شده تا ایجاد خطوط بسیار بزرگ .

شرح کامل فنی

کودها انواع مختلفی دارند از شیمیایی و پتروشیمیایی گرفته تا کودهای ارگانیک و از پودری تا گرانولی و پلت ، در این نوشتار به صورت مختصر خط تولید کود حیوانی را توضیح میدهیم و سایر انواع دیگر آن را به مقالات بعدی موکول میکنیم .

کود حیوانی ساده ترین و ارزانترین نوع کود است و خط تولید آن هم بسیار ساده است ، در واقع خط تولید یک خط فرآوری کوچک و بسته بندی است .

واقعیت امر این است که تولید این نوع کود را میتوانید بعد از تحویل مواد از گاوداری و شتشوی آن و بعد خشک کردن  تنها با یک دستگاه کیسه پرکن راه اندازی کنید ، اما اگر میخواهید محصول مناسبی تولید نمایید و محصولتان مشتری پسند باشد ، باید قبل از بسته بندی و تحویل محصول به مشتری ، مواد اولیه دریافتی از گاوداری را فرآوری کنید .

جهت فرآوری محصول ، اگر به صورت ساده و کم هزینه بخواهید انجام شود ، در وهله ی اول به یک دستگاه آسیاب نیاز خواهید داشت ، یعنی مواد جهت فرآوری و تغذیه خاک را ابتدا آسیاب میکنید ، سپس این مواد وارد میکسر شده و با یک نسبتی با کود خام ترکیب میشود و بعد وارد دستگاه خشک کن شده و نهایتا بسته بندی میشود . بدیهی است که برای انتقال مواد اولیه و تغذیه خط تولید هم از کارگر استفاده میشود و هم میتوان از لودر استفاده کرد و یا محل دپوی بزرگ ایجاد نموده و از طریق نوار نقاله ، کار انتقال مواد را انجام داد .

در این بین دستگاه های و ماشین آلات دیگری نیز جهت بهره وری و یا فرآوری میتواند قرارگیرد که در جای خود به توضیح آنها خواهیم پرداخت .

بازار سنجی

از لحاظ بازار فروش انواع مختلف کود ، هم میتوان نگاه صادرات محور داشت و هم در داخل بازار مناسبی پیدا کرد . در نگاه صادرات محور کشورهای همسایه ما ، از جمله عراق ، روسیه ، ترکیه و کشورهای آسیانه میانه و قفقاز هدف های صادراتی خوبی هستند ، از جمله بازار کشور عراق که یک بازار بکر در جهت صادرات این محصول میباشد . جهت انجام صادرات افراد حقیقی و حقوقی زیادی هستند که از طریق آن ها میتوانید این کار را انجام دهید .همچنین مشاوره و حضور در اتاق بازرگانی کمک خوبی به شما در زمینه صادرات خواهد بود .

اما بازار داخلی نیز بازار بالقوه خوبی است ، که بسته به نوع کود تولیدی ، میتوانید هدف گذاری فروش را انجام دهید . مثلا انواع کود گرانولی شیمیایی در باغات پسته بازار خوبی دارد و یا کود ورمی در گلخانه ها و شهرک های گلخانه ای میتواند به فروش برسد .جهت راه اندازه و مشاوره در زمینه خط تولید کود تماس بگیرید .

 

 دسته: Uncategorized @fa
 تعداد مشاهده: 7923 بار

Call Now Button