کیسه پرکن


14

آگوست

در بخش قبلی یک کلیتی در مورد دستگاه های کیسه پرکن ارائه کردیم ، در این بخش  بعد از ارائه یک سری توضیحات کلی در مورد پرکن ها ، ادامه بحث را پی خواهیم گرفت :

پرکننده ها(یا ماشین آلات پرکردن)به طور عمده برای بسته بندی مواد غذایی/نوشیدنی مورد استفاده قرار میگیرند اما برای سایر محصولات نیز قابل استفاده اند.از این دستگاه ها بسته به نوع محصول برای پر کردن بطری و یا کیسه استفاده می شود.

انواع مختلفی از پرکننده ها وجود دارند که در صنعت بسته بندی از آنها استفاده می شود.رایج ترین آنها عبارتند از:

ماشین آلات پر کن مته ای/همزنی:طراحی شده برای پر کردن مخلوطهای خشک مانند آرد و شکر.این ماشین ها قیفی مخروطی دارند که مخلوط از طریق آن به وسیله ی یک مته ی پیچی که توسط همزن کنترل می شود,وارد کیسه می شود.این مخلوط در کیسه ای از جنس کاغذ یا پلی به شکل طوق قرار می گیرد و کیسه توسط یک سری بخاری و _____ مهر و موم می شوند.

ماشین آلات پرکن جریانی:طراحی شده برای مایعات,روغن ها و محصولات غذایی نازک.این ماشین آلات به گونه ای طراحی شده اند که بطری یا وانی که وارد دستگاه می شود را پر کنند و سپس آن را به نقاله ی دیگری برای آببندی بفرستند.

پرکننده های صفحه ای:این نوع دستگاه پرکننده برای محصولاتی که طبق قطعاتشان(و نه وزنشان) بررسی می شوند,طراحی شده است.آنها برای بطری های کوچک(شبیه به برخی پرکننده های جریانی)طراحی شده اند.با این تفاوت که قیف این پرکننده ها تعداد صفحات و قطعات آب نبات را بررسی می کند.

پرکننده های پمپ جابجایی مثبت:ماشین آلات پرکننده ی پمپ جابجایی مثبت به راحتی برای طیف گسترده ای از اندازه ی ظروف,حجم و نوع محصولات به کار می روند.اگرچه این دستگاه ها در اصل برای پرکردن کرم,ژله و لوسیون طراحی شده اند اما می توان از آنها برای آب نازک و رب سنگین نیز بهره برد.برخی از محصولاتی که این دستگاه به آسانی پر می کنند عبارتند از:کرم های آرایشی,سس سنگین,شامپوی ضخیم,نرم کننده مو,عسل,ژل مو,پاک کننده ی رب و واکس ماشین.   

COMPACT-FILLING-LINE

بر میگردیم به بحث کیسه پرکن ، در سری قبل به معرفی کلی کیسه پرکن حجمی پرداختیم و در این بخش کیسه پرکن توزین دار را بررسی خواهیم کرد : 

 

کیسه پرکن توزین دار همانطور که از نامش مشخص است کیسه پرکنی است که مجهز به سیستم توزین و وزن کشی محصول میباشد به عبارت دیگر محصولی که در مخزن یا انبار دپو میباشد ابتدا در دستگاه کیسه پرکن وزن کشی شده و سپس وزن مورد نظر اپراتور داخل کیسه وارد میشود . عموما جهت بسته بندی هایی که وزن محصول داخل کیسه برای صاحب صنعت مهم باشد از این نوع دستگاه کیسه پرکن استفاده میشود .

 

images

 

 

 

 

 

 

 

 

پایان بخش دوم

 

 

 دسته: آموزش
 تعداد مشاهده: 2112 بار
Call Now Button