چه کیسه پرکنی بخریم ؟


23

آگوست

اطلاعاتی که در هنگام خرید کیسه پرکن و سفارش این دستگاه به پیمانکار باید داشته باشید یکی ظرفیت تولید واحد صنعتی تان است که در ساعت چند تن محصول در کیسه قرار گیرد . رنجی که متعارف بین سازندگان است معمولا از ساعتی پنج تن شروع شده و تا ساعتی سی تن است ، البته کمتر و بیشتر از این بازه نیز قابل طراحی و ساخت است که در صورت پایین تر بودن از این رنج سرعت تولید بسیار پایین بوده و کیسه پرکن نیمه اتومات به کار می آید و در صورت بالاتر رفتن از این رنج با توجه به اینکه کارگری که به عنوان اپراتور در زیر نازل است قادر به انجام کار در این سرعت زیاد را ندارد لذا از کیسه پرکن تمام اتومات با بازوی رباتیک که توضیحش در قبل آمد باید استفاده شود .

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت تنوع کیسه هاست ، یعنی ممکن است که شما در روند تولید از چند نوع کیسه با اوزان مختلف استفاده کنید ، مثلا از کیسه های بیست و پنج و پنجاه کیلویی ، که در این صورت نازل باید طوری طراحی شود که با هر دو کیسه مطابقت داشته باشد .

مسئله دیگری که توجه به آن بسیار مهم است ، دقت پرکن است ، هر چه خطای پرکردن کیسه کمتر باشد دستگاه از ظرافت و عملکرد مناسب تری برخوردار است ، اگر به دقت بسیار بالا نیاز داشته باشید باید سازنده در دستگاه پرکن خود از فیدر استفاده کند . معمولا دقت در دستگاههای پرکن گرانول بین پنجاه تا صد گرم و در دستگاههای پرکن پودری بین ده تا پنجاه گرم قرار داده میشود که بسته به نیاز و درخواست صاحب صنعت دارد. 

امروزه از سیستم های کنترلی جدید نظیر PLC و HMI در ساختار ماشین آلات استفاده میشود که پارامتر های بسیاری نظیر میزان وزن کیسه ، تعداد کیسه ها ، سرعت ، دقت و بسیاری موارد دیگر را به کنترل شما در می آورند ، در هنگام خرید حتما به این موارد توجه نمایید .

حجم مخزن ثانویه ( مخزنی که بالای دستگاه قرار میگیرد ) نیز از مواردی است که باید به آن توجه داشت . 

تجهیزات جانبی که بهتر است همراه دستگاه سفارش داده شود نوار نقاله ای است که زیر نازل قرار میگرد ، الواتور و یا نوار نقاله ای برای انتقال از محل دپوی مواد به داخل مخزن ثانویه ، سرکیسه دوز که بر روی نوار نقاله نصب میشود و در برخی موارد نوار نقاله ای برای انتقال کیسه ها به کامیون . 

اگر نوع مواد شما از جنس خورنده است بهتر است که ورق های داخلی کیسه پرکن که در تماس با مواد قرار دارد از جنس اسنلس استیل باشد .

نوع رنگ استفاده شده ، نوع و عملکرد توزین ، میزان و نوع برق مصرفی ، نوع و جنس تجهیزات پنوماتیک ، نوع و اندازه نوار نقاله نیز از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

جهت مشاوره و یا سفارش محصول با ما تماس بگیرید 

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

 دسته: آموزش
 تعداد مشاهده: 1735 بار
Call Now Button