چه محصولی تولید کنیم؟


11

فوریه

نخستین سوالی که یک فرد برای تولید به ذهنش می آید این است که چه محصولی تولید کنیم تا از جنبه های مختلف دارای سود آوری باشد . در ابتدا باید طیف وسیعی از محصولات مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته و از جنبه های مختلف از جمله جنبه های فنی محصول و بازارسنجی مورد مطالعه دقیق قرار گیرد .

پس از آنالیز بازار و توجیهات فنی ، نوبت به مرحله ارزیابی طرح و آماده سازی طرح توجیهی مناسب می باشد . بعد از این مرحله و پس از مرحله مکان یابی طرح ، ماشین آلات مورد نیاز تامین و نصب گردد .

برای شروع یک تولید و پس از طی مراحل فوق ، ابتدا با ظرفیت پایین شروع به تولید آزمایشی شود و بازار مورد سنجش عملی قرار بگیرد . در ادامه چند محصول جهت تولید پیشنهاد می گردد و راهکارهای اجرایی آن بیان می شود .

۱- صنایع غذایی :صنعت غذا همواره یکی از مهمترین صنایع تولیدی بوده که اهمیت زیادی در ایجاد ثروت و ارزش افزوده دارد .

۲- صنایع فلزی : صنایع فلزی طیف گسترده ای از صنایع را در بر می گیرد ، که اساسا صنایع پایه ای و مادر می باشد .

۳- صنایع بسته بندی : صنعت بسته بندی در کشور ما ظرفیت فراوانی جهت رشد و توسعه دارد . صنایع بسته بندی در حال حاضر یکی از مهمترین صنایع در ایجاد ارزش افزوده می باشد .

۴- صنایع شیمیایی : در کشور ما با توجه به وجود صنایع پتروشیمیایی ، صنایع پایین دستی از جمله  صنایع شیمیایی شرایط خوبی برای رشد دارد .

۵- صنایع دارویی : یکی از پر درآمد ترین صنایع در جهان ، صنایع دارو سازی می باشد که در کشور ما نیز رشد و توسعه ی خوبی داشته است و کار بر روی تولید مواد اولیه صنایع دارویی می تواند بازار مصرف مناسبی بیابد .

۶- صنایع معدنی : ایران یکی از کشورهای با ذخایر معدنی در جهان می باشد که با توجه به افزایش رشد صنایع در جهان ، نیاز به فراورده های معدنی نیز افزایش یافته و سرمایه گذاری در این زمینه چشم اندازی خوبی را پیش رو دارد .

جهت مشاوره و یا سفارش خط تولید تماس بگیرید .

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

 دسته: آموزش, علمی
 تعداد مشاهده: 1725 بار

Call Now Button