فروش دستگاه تری بلوک


7

ژوئن

دستگاه تری بلوک همانطور که از نامش مشخص است از سه بخش بر روی یک شاسی تشکیل شده است ؛ بخش اول بطری شور می باشد که بطری ها پس از ورود به دستگاه در این بخش شستشو داده می شوند ؛ بخش دوم پرکن بطری است و بخش سوم دربند بطری می باشد .

از دستگاه تری بلوک جهت بسته بندی انواع مایعات خوراکی استفاده می شود ؛ مانند آب معدنی ، دوغ ، دلستر ، انواع نوشابه و … .

عموما ظرفیت تری بلوک را بر اساس تعداد نازل ها مورد سنجش قرار می دهند . همچنین تعداد بطری هایی که می تواند در یک ساعت بسته بندی کند .

ساختار و مکانیزم عملکرد دستگاه تری بلوک

دستگاه تری بلوک از بخش بطری شور ، پرکن و دربند تشکیل شده است که به صورت هماهنگ و یکنواخت با یکدیگر در ارتباط بوده و روی یک شاسی نصب می شوند . توسط چرخ دنده ها سه بخش دستگاه با یکدیگر مرتبط شده و توسط سیستم کنترل پی ال سی کنترل فرایند انجام می شود . نازلها در دستگاه تری بلوک نقش مهمی ایفا می کنند . هر نازل برای منظور خاصی طراحی می شود و عملکردها و ظرفیت های کاری آنها با یکدیگر فرق دارد. از انواع نازلها می توان به نازلهای پیستونی ( مخصوص مایعات رقیق ) ، نازل ثقلی ، نازلهای اسکرو ، نازلهای گازبند و… اشاره کرد .

در هنگام خرید دستگاه تری بلوک به چه نکاتی توجه کنیم

یکی از راحت ترین راههای تشخیص یک دستگاه تری بلوک خوب توجه به برند آن است . برند خوب ، معتبر و با سابقه یکی از راههای تشخیص یک دستگاه خوب است . اما از بحث برند که بگذریم ، توجه به نوع استیل بسیار حائز اهمیت است ؛ استیل خوب باید استیل صنایع غذایی آلمان باشد . لوازم برقی دستگاه تری بلوک باید برند معتبر آلمانی یا کره ای و یا یک شرکت معتبر باشد . بخش قطعات مکانیکی هم بهتر است ساخت اروپای غربی باشد . نکته مهم دیگر در انتخاب تری بلوک مناسب توجه به نازلهای آن می باشد ؛ نازلها نقش مهمی در بسته بندی مایعات ایفا می کنند و نازل ضعیف یا غیر مناسب می تواند روند تولید را مختل نموده و باعث ایجاد پرتی زیاد در فرایند تولید شود . هر دستگاه نیز باید مطابق با بطری طراحی شود ، دستگاهی که برای بطری دوغ در پت با یک قالب مشخص طراحی شده نمی تواند ابمیوه در بطری شیشه ای بسته بندی نماید و همچنین اگر برای دوغ در پت هم استفاده شود باید طبق قالب جدید تغییراتی در دستگاه ایجاد شود .

انواع تری بلوک ها بر اساس کاربرد

دستگاه تری بلوک انواع متنوعی دارد که بر اساس کاربرد به چند دسته تقسیم می شود ، دستگاه تری بلوک گازبند که برای بسته بندی انواع نوشیدنی های گازدار استفاده می شود که خود به دو دسته تری بلوک بطری پت و بطری شیشه ای تقسیم می شود .

دسته بندی دیگر که باید لحاظ کرد ، بسته بندی بر اساس نوع و غلظت مایع خوراکی می باشد ، برای مثال برای بسته بندی روغن خوراکی از نازلهای مخصوص به آن باید استفاده کرد.

دسته بندی بر اساس سرعت و تعداد نازل هم بسیار حائز اهمیت می باشد . شاید مهمترین اصل در خرید یک دستگاه ظرفیت و سرعت تولید آن می باشد . معمولا دستگاههای تری بلوک از ۱۶ نازل شروع می شود ، و ۱۸ نازل ، ۲۴ نازل ، ۳۲ نازل و ۶۴ نازل رنج های استاندارد آن می باشد . البته تعداد کمتر و بیشتر و بین این انها نیز موجود است اما رنج استاندارد قرار داده شده است . علاوه بر تعداد نازلها در پرکن های تری بلوک ، تعداد فک های شستشو و هدهای دربند آن نیز حائز اهمیت می باشد .

جهت سفارش خرید دستگاه تری بلوک تماس بگیرید

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

 تعداد مشاهده: 2679 بار
Call Now Button