ساخت و فروش دستگاه پرکن مایعات ، آب ، روغن و…


14

جولای

دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات بخش مهمی در صنعت بسته بندی مواد غذایی ، شیمیایی و دارویی محسوب می شود . برای بسته بندی طیف وسیعی از محصولات مایع در بخش های مختلف غذایی ، شیمیایی و دارویی به دستگاه پرکن نیاز است .

دستگاه پرکن مایعات به دسته بندی ها و انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت .

انواع پرکن مایعات از لحاظ شکل ظاهری و کاربرد

دستگاه پرکن مایعات از لحاظ ابعاد و اندازه آن شامل سایز رومیزی ، پرکن های خطی تک نازل تا ۱۲ نازل و در پرکن های روتاری تقسیم بندی می شود .

۱- دستگاه پرکن رومیزی : این نوع پرکن در ابعاد فروشگاهی و خانگی کاربرد دارد و جهت پرکردن مایعات برای کسب و کارهای کوچک استفاده می شود .

دستگاه پرکن رومیزی دونازل

۲-دستگاه پرکن خطی : پرکن خطی جهت پرکردن و بسته بندی مایعات در بطری در سطح تولید متوسط استفاده می گردد . از تک نازل موجود می باشد و تا ظرفیت ها و تعداد نازل بالاتر طراحی می شود .

دستگاه پرکن خطی روغن

۳-دستگاه پرکن روتاری : دستگاه پرکن مایعات به صورت روتاری ، سیستم پرکنی است که به صورت دوار و روتاری عمل پرکردن ظروف بطری پت ، شیشه و یا قوطی را انجام می دهد .عموما در ظرفیت های تولید متوسط و بالا از این نوع پرکن ها استفاده می شود . پرکن روتاری در دو نوع مایعات رقیق و غلیظ موجود می باشد و در خود مایعات رقیق به دو نوع گازدار و بدون گاز تقسیم بندی می گردد .

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می فرمایید عمل پرکردن و بسته بندی به صورت روتاری( چرخشی ) انجام می شود .

موارد کاربرد دستگاه پرکن روتاری در کارخانه جات صنایع آشامیدنی ، صنایع لبنی ، صنایع آرایشی بهداشتی ، صنایع دارویی و صنایع شیمیایی می باشد .

۴- دستگاه تری بلوک : دستگاه تری بلوک همانطور که از اسم ش مشخص است از سه بخش تشکیل شده است . بخش بطری شور ، بخش پرکن و بخش دربند . این سه پروسه به صورت هماهنگ و غالبا در یک شاسی به صورت کامپکت نصب می شود . اصولا در تولیدات با ظرفیت های بالا در صنایع آشامیدنی باید از تری بلوک استفاده شود .

دستگاه تری بلوک در صنایع نوشیدنی ، خط تولید نوشابه های گازدار ، خط تولید دلستر ، خط بسته بندی آب معدنی و آشامیدنی ، خط لبنیات ، خط آبمیوه ، خط شربت و … کاربرد گسترده ای دارد .

۵- دستگاه پرکن گازبند : دستگاه پرکن گازبند جهت پرکردن و بسته بندی بطری های انواع نوشابه های گازدار ، ماءالشعیر و سایر نوشیدنی های گازدار استفاده می شود .

دستگاههای پرکن گازبند به دلیل نوع ساختاری که دارند به نسبت پرکن های معمولی قیمت بالاتری دارند . در پرکن های گازبند سعی بر این است که همزمان با فرایند پرکردن بطری به صورت کامل ، گاز موجود در مایع سبب سرریز شدن آن نشود . برای این منظور از نازلهایی استفاده می شود که این امر را محقق نماید .

۶- دستگاه پرکن مایعات غلیظ : برای پرکن مایعات غلیظ از روش پرکن ثقلی که برای بسته بندی آب و مایعات رقیق کاربرد دارد نمی توان بهره برد ، زیر مایعات غلیظ مثل روغن و .. دارای ویسکوزیته بالایی می باشد و به راحتی قابلیت حرکت و جابجایی ندارد ؛ بدین منظور از نازلهای سیلندر پیستونی در انها استفاده می شود که با مکش مایع و سپس انتقال آن به ظرف کار بسته بندی انجام می گردد .

۷-دستگاه پرکن اسکرو : این نوع پرکن عموما در صنایع دارویی و جهت بسته بندی مایعاتی که حساسیت و دقت بالایی نیاز دارند استفاده می شود .

مکانیزم عملکرد آن توسط موتور اسکرو که دارای دقت و حساسیت بسیاری بالایی می باشد انجام می شود .

۸ – دستگاه منو بلوک : این دستگاه مانند تری بلوک عمل می کند با این تفاوت که دارای دو بخش می باشد و قسمت بطری شور ندارد . در دستگاه تری بلوک در مرحله اول بطری ها شسته شده و سپس پر می شود و در نهایت دربندی انجام می گیرد ؛ در منوبلوک عمل بطری شوری باید در خارج از دستگاه انجام شود و دستگاه منو بلوک تنها عمل پرکردن و دربندی را انجام می دهد . علت استفاده از این منوبلوک به جای تری بلوک کاهش هزینه ها می باشد که در ظرفیت ها و سرعت های پایین تولید می توان از منو بلوک به جای تری بلوک استفاده کرد .

تصویری از یک دستگاه منو بلوک

جهت سفارش خرید انواع ماشین آلات پرکن مایعات تماس بگیرید

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

 تعداد مشاهده: 8288 بار
Call Now Button