راه اندازی خط تولید با ۱۰۰ میلیون تومن


11

فوریه

یکی از سوالاتی که برای سرمایه گذاران مطرح می شود این است که با مقدار سرمایه ای که دارند چه واحد تولیدی راه اندازی کنند و در چه صنایعی سرمایه گذاری کنند ؛ در این بخش پیشنهادهایی جهت تولید در مقیاس واحدهای کوچک و متوسط ارائه می شود .

راه اندازی خط تولید با صد میلیون تومن

برای راه اندازی خط تولید با سرمایه ۱۰۰ میلیون تومان گزینه های زیادی پیش روی شما وجود دارد اگر مکان مناسب جهت راه اندازی خط سراغ دارید و یا می توانید مکانی را جهت راه اندازی خط تولیدی با قیمت مناسب اجاره کنید . با توجه به اینکه در حال حاضر سوله های زیادی جهت اجاره وجود دارد در یافتن مکان مناسب جهت راه اندازی تولیدی خود ، راه سختی در پیش ندارید .

اما چه خطوط تولیدی با ۱۰۰ میلیون تومن قابل راه اندازی است؟ ما در اینجا هر خطوط تولیدی را به چند بخش تقسیم می کنیم و هر یک را به تفصیل توضیح داده و راهکارهای مناسب را معرفی می کنیم .

۱-خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی :

از لحاظ تحلیل بازار خط تولید بسته بندی گیاهان دارویی جایگاه مناسبی در بازار دارد و با توجه به اینکه بسیاری از گونه های گیاهان دارویی در اقصی نقاط کشور کشت می شود ، تولید ، فرآوری و بسته بندی این نوع محصول دارای توجیه مناسبی می باشد . اگر قصد دارید وارد این صنعت شوید باید گیاهان با کیفیت مناسب و تا حد امکان مستقیما از کشاورزان و یا توزیع کنندگان کلی مواد اولیه که گیاهان دارویی می باشد را خریداری کرده و در مکان مناسبی که خشک و ایزوله باشد نگهداری کنید و سپس مبادرت به بسته بندی در انواع مختلف بسته ها اقدام به تولید نمایید . توجه داشته باشید که نوع بسته بندی شما تاثیر زیادی در بازاریابی و فروش شما دارد مخصوصا اگر قصد ورود به بازارهای خارجی دارید . توجه داشته باشید که تنوع محصولات تولیدی شما نقش بسزایی در رونق کسب و کار شما دارد . پیشنهاد می شود که پس از تولید و بسته بندی چندین نوع از محصول ، محصولی که بازار و فروش مناسب تری دارد را انتخاب نموده و تمرکز سرمایه گذاری اصلی خود را بر آن محصول قرار دهید .

از لحاظ سرمایه گذاری جهت بسته بندی گیاهان دارویی ، می توان از سرمایه کم شروع کرده و سپس خط تولید را توسعه داد . صنعت بسته بندی پتانسیل خوبی از نظر توسعه پذیری دارد و دامنه وسیعی از تولیدات را در بر می گیرد .

اما بسته بندی گیاهان دارویی شامل مراحل زیر می شود :

یک نوع بسته بندی معروف به بسته بندی ساندیسی است ؛

که با دستگاه بسته بندی مخصوص این نوع پاکت پر و بسته بندی می شود .

نوع دیگر دستگاه بسته بندی دمنوش های گیاهی است که دستگاه بسته بندی آن معروف به دستگاه بسته بندی تی بگ می باشد ، به شکل زیر ، فرم بسته بندی و دستگاه مورد نیاز برای این کار توجه بفرمایید :

نوع بعدی که به شما معرفی خواهیم کرد بسته بندی گیاهان دارویی در قوطی است ، به شکل زیر توجه بفرمایید :

 

بسته بندی های دیگری نیز وجود دارد که در شکل زیر مشاهده می فرمایید :

با این ماشین آلاتی که در بالا معرفی شد می توانید یک واحد کوچک تولید بسته بندی گیاهان دارویی راه اندازی نمایید . بدیهی است که اگر به دنبال راه اندازی واحد صنعتی بزرگ بسته بندی هستید نیاز به ماشین آلات بزرگتر و تعداد متنوع تری از ماشین آلات هستید و به دلیل اینکه ما در این نوشتار قصد بررسی خط تولید با ۱۰۰ میلیون تومن داشتیم از پرداختن به توضیحات در این زمینه صرف نظر می کنیم .

۲-خط تولید غذای آماده و نیمه آماده :

این نوع خط تولید تنوع بسیاری دارد و با هزینه کم می توان سود زیادی به دست آورد .

با توجه به زندگی ماشینی و مشغله زیاد مردم ، استفاده از غذاهای آماده طبخ و نیمه آماده روز به روز در حال افزایش است . نظیر پیاز سرخ شده(پیازداغ) ، انواع خورشت آماده طبخ ، فست فودها( مانند پیتزا و همبرگر آماده طبخ) ، ناگت گوشت و مرغ ، سبزی سرخ شده ، کباب آماده طبخ و ….

برای توضیح خط تولید این نوع غذاها از یک نمونه ساده یعنی پیاز سرخ شده شروع می کنیم ؛ خط تولید پیاز سرخ شده شامل دستگاه اسلایسر جهت برش پیاز ، دستگاه پوست گیر ، دستگاه سر و ته زن ، دستگاه سرخ کن صنعتی فرایر ، روغن گیر، بسته بندی می باشد . با توجه به اینکه تهیه پیاز سرخ شده در منزل کاری وقت گیر و به نسبت مشکل است استفاده از این محصول بازار مصرف مناسبی خواهد داشت .

۳-خط تولید نوشیدنی های گازدار و بدون گاز 

یکی از مهمترین بخش تولید صنایع غذایی ، تولید انواع نوشیدنی و نوشابه است . در فرآیند تولید نوشیدنی قابلیت انعطاف خوبی وجود دارد و می توان نوشیدنی مختلف با فرمولاسیون های جدید بر اساس نیاز بازار تولید نمود . با ۱۰۰ میلیون تومان می توانید یک خط تولید نوشیدنی کوچک راه اندازی کنید .

۴- خط تولید داروهای گیاهی

با هزینه ۱۰۰ میلیون تومان می توانید یک خط تولید داروهای گیاهی احداث نمایید . مثلا خط تولید قرص گیاهی که شامل خشک گیاهان دارویی ، گرانولاتور ، دستگاه قرص ساز ، دستگاه قرص شمار ، دستگاه بسته بندی و خشاب گذاری قرص(بلیستر) ، جعبه گذاری و در نهایت سیستم انبار می باشد .

این مقاله مربوط به چند سال گذشته می باشد . در حال حاضر قیمت ماشین آلات با ۱۰۰ میلیون موجود نمی باشد .

لطفا تماس نگیرید .

 دسته: خط تولید
 تعداد مشاهده: 16589 بار

Call Now Button