دستگاه کیسه پرکن و پاکت پرکن


31

جولای

 

جهت خرید و یا سفارش ساخت دستگاه کیسه پرکن یا پاکت پرکن در انواع و ظرفیت های مختلف تماس بگیرید 

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰کیسه پرکن چیست ؟

دستگاه کیسه پرکن وسیله است با حداقل یک مخزن و یک نازل که جهت سهولت در جهت پر کردن کیسه های مختلف استفاده میشود .

 

 

مزیت های استفاده از کیسه پرکن :

در روش دستی سرعت تولید بسیار پایین است و هزینه کارگری بالایی دارد و از لحاظ توزین و دقت انجام این کار نیز خطاهای زیادی رخ خواهد داد ، اما در روش مکانیزاسیون و استفاده از ماشین کیسه پرکن تمامی این مشکلات حل خواهد شد . استفاده از کیسه پرکن باعث میشود محصولات با نظم و دقت بالاتر و همچنین شکل و ظاهری بهتر تولید شوند که در بازاریابی و فروش محصولات تاثیر به سزایی دارد . با استفاده از سیستم کنترلی پیشرفته که بر روی کیسه پرکن نصب میشود میتوان پارامترهای زیادی را در این دستگاه ایجاد کرد نظیر رسم نمودار تولید ، تنظیم مکانیزم دستگاه و… که تاثیر بسزایی در بهره وری دارد .

409286-cement

در چه کارخانجات و صنایعی میتوان از کیسه پرکن استفاده کرد ؟

تقریبا در تمامی کارخانجاتی که محصولات آن ها پودر و گرانول و امثال آن میباشد از کیسه پرکن استفاده میشود ، نظیر کارخانجات سیمان ، آرد، پتروشیمی و …. ، اخیرا کارخانجات کود هم که قبلا به صورت سنتی کار میکردند به سمت مکانیزاسیون و اتوماسیون روی آورده اند و استفاده از کیسه پرکن در این کارخانجات روند صعودی به خود گرفته است .

TitanFacility

 

انواع کیسه پرکن :

کیسه پرکن انواع مختلفی دارد که بسته به نوع و جنس محصول و نیازهای صاحب صنعت تعریف میشود ،

در این مبحث و مباحث آینده انشالله به معرفی و کاربرد انواع کیسه پرکن ها ، قابلیت ها و نحوه استفاده و کار با آن خواهیم پرداخت .

 

کیسه پرکن حجمی :

ساده ترین و پرکاربردترین نوع کیسه پرکن ، کیسه پرکن حجمی است . این نوع کیسه پرکن بدون دارا بودن امکانات توزین و سایر امکانات ، تنها به پرکردن کیسه به صورت حجم کیسه میپردازد و در نوع ساده آن وابسته کامل به اپراتور هست و اصطلاحا نیمه اتومات است .

دستگاه کیسه پرکن پودر :

دستگاه کیسه پرکن پودر تفاوت بسیاری با کیسه پرکن حجمی دارد . دقت بسیار بالا ، شیوه طراحی ، تلورانس پایین ، تجهیزات کنترلی ، ابزارهای پیشرفته که بر روی آن نصب شده است ، این دستگاه را کاملا متمایز مینماید . دستگاه پرکن پودر بسته به نوع پودر مصرفی و حجم تولید در ساعت و سرعت و همچنین دقتی که کارفرما نیاز دارد خود به انواع مختلفی تقسیم بندی میشود ؛ اما به طور کلی دستگاه پرکن پودر از لحاظ ساختاری به دو دسته اسلاید گیت و اسکرو فیدری تقسیم بندی می شود .اسلاید گیت به معنی این است که در این نوع دستگاه پودر ها پس از توزین به نازلی که در پایین قرار دارد هدایت میشوند و این نازل از دو گیت ساخته شده است که کیسه اطراف آن قرار گرفته و پر میشود ، اما در نوع اسکرو فیدری توسط یک نوع مارپیچ این عمل انجام میگیرد .نوع سومی هم هست که هنوز به طور کامل در کشور استفاده از آن جا نیفتاده است و آن نوع هیبریدی میباشد که ترکیبی از دو نوع دیگر است . پودر ها هم که ساختار دستگاه کیسه پرکن به آن وابسته است به انواع خورنده ، غیر خورنده ، مواد غذایی بهداشتی ، مواد پودری با خواص اسیدی و …. تقسیم بندی می شود . برخی از پودر ها خواص چسبندگی دارند که باید در ساخت دستگاه کیسه پرکن این مهم لحاظ شود . در کل جنس پودر و خواص آن در ساخت دستگاه بسیار مهم میباشد که حتما باید مد نظر قرار بگیرد .

دستگاه کیسه پرکن برنج : 

یکی از کاربردهای مهم دستگاه کیسه پرکن در بسته بندی برنج است . کارگاههای بسته بندی برنج ، محصول آماده شده برنج را به صورت کیسه های بزرگ و یا فله از کارخانجات برنجکوبی خریداری کرده و سپس توسط دستگاه های کیسه پرکن در بسته بندی های مختلف وارد بازار میکنند . دستگاه کیسه پرکن در این فرآیند نقش کلیدی ایفا میکند و با قرار گرفتن یک نوارنقاله و یک سردوز کیسه ، یک خط کامل بسته بندی برنج ایجاد میگردد .با توجه به بالا رفتن قیمت برنج در سال های اخیر و به تبع آن سودی که در این صنعت به وجود آورده است ، به نظر می رسد صنعت بسته بندی و فرآوری برنج سرمایه گذاری مناسبی در این مقطع باشد . به این مهم باید هزینه و قیمت پایین خط بسته بندی برنج را اضافه کرد که قیمت به نسبت پایین دستگاه کیسه پرکن و متعلقات آن و همچنین نیروی انسانی کمی که نیاز دارد ( بین یک تا دو اپراتور) به مزایای سرمایه گذاری در این صنعت می افزاید . قیمت یک کیسه پرکن و نوار نقاله و سردوز کیسه رقم پایین بیست تا سی میلیون میباشد (البته در تناژهای پایین ) ، و با برآورد هزینه کارگاه و سایر امورات میتوان انتظار می رود با سرمایه گذاری کم به سود بالایی دست یافت .

 

کاربرد های دستگاه کیسه پرکن :

 

۱-خط تولید خوراک دام و طیور : یکی از کاربردهای دستگاه کیسه پرکن در صنایع تولید خوراک دام و طیور می باشد .  بعد از طی فرآیند تولید و استحصال محصول ، کار کیسه پرکنی و بسته بندی خوراک دام انجام می گیرد .

 

۲-خط تولید آرد و غلات : در صنایع غلات استفاده از دستگاه کیسه پرکن بسیار ضروری است و یکی از مهمترین کاربردهای کیسه پرکن در همین صنعت می باشد .

 

معرفی شرکت های معتبر سازنده ماشین آلات کیسه پرکن :

شرکت های مختلفی اقدام به تولید ماشین آلات کیسه پرکن نموده اند که از آن جمله شرکت ماشین سازی کارانو ماشین میباشد .در آینده به معرفی سایر شرکت های سازنده دستگاه کیسه پرکن خواهیم پرداخت و شما را با برندهای مختلف و ویژگی های هر یک آشنا میکنیم .

 

 

در ویدئو بالا یک نمونه از دستگاه کیسه پرکن ساخت شرکت کارانو ماشین را ملاحظه میفرمایید .

پایان سری اول

جهت مشاوره و یا سفارش محصول با ما تماس بگیرید 

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

 دسته: آموزش
 تعداد مشاهده: 3188 بار
Call Now Button