دستگاه بسته بندی مواد غذایی و گیاهی


27

آگوست

در این بخش به معرفی کلی صنایع بسته بندی پرداخته و سپس ماشین آلات مربوط به این حوزه مهم از صنعت را به شما معرفی می نماییم . ماشین آلاتی را که معرفی می کنیم ساخت شرکت ارم ماشین است که در کمال شهر کرج واقع شده است و با بیش از سی سال سابقه در زمینه تولید انواع ماشین آلات صنعتی فعالیت می نماید .

صنعت بسته بندی  

صنعت بسته بندی در ایران ، در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد و به طور متوسط حدود سی درصد از محصولات ، بدون بسته بندی صادر می شوند و در کشورهای مجاور با آرم و برند خود آن کشور صادرات مجدد می شوند . با توجه به قطب کشاورزی بودن ایران و تولید بسیاری از محصولات کشاورزی پرارزش مثل زعفران ، خاویار ، خرما و انواع میوه جات ، پتانسیل بسیار بالایی در بسته بندی این محصولات نهفته شده است و سرمایه گذارانی که بتوانند به این حوزه ورود کنند و از پس مشکلات بسته بندی و فرآوری آن برآیند ، چشم انداز روشنی پیش روی خود خواهند داشت .

اما مشکلات این بخش هم کم نیست ، از وضعیت صنعت چاپ در کشور گرفته تا نوع کاغذ بسته بندی ، تا طراحی و بحث زیبا سازی بسته بندی محصول ، مشکلاتی است که پیش روی این صنعت قرار دارد .

 نقش بسته بندی در فروش و ارزش افزوده

بسته بندی دارای ارزش افزوده بالایی است ؛ مواد اولیه با قیمت پایین تهیه شده و پس از بسته بندی که فرآیندی به نسبت ساده و کم هزینه است ، با سود خوبی به فروش میرسد . بسیاری از کشورهای دنیا ، از جمله کشورهای همسایه ، در این صنعت سرمایه گذاری کرده و نتیجه مطلوبی کسب کرده اند .

ماشین آلات بسته بندی

امروزه ماشین آلات صنایع بسته بندی رشد پرشتابی به خود گرفته است و با ورود صنعت رباتیک به این حوزه ، با حداقل نیروی انسانی و اپراتور ، کار بسته بندی را انجام می دهند . در کشور ما نیز ، شرکت های ماشین سازی بسیاری در این حوزه به فعالیت مشغول هستند ، که پیشرفت های خوبی هم در زمینه داشته اند .

انواع ماشین آلات بسته بندی

ماشن آلات صنعت بسته بندی انواع بسیار مختلف و گوناگونی دارد که در اینجا به چند مورد پرکاربرد از آن اشاره می شود :

دستگاه بسته بندی ساشه دانه ای 

دستگاه است برای پرکردن و بسته بندی محصولات دانه ای (ریز و درشت) ، مانند قهوه ،نمک و شکر، محصولات پودری ،ادویه جات و همچنین محصولات مایعی مانند سس ، ژله ، ترشک و… نیز با نوع دیگری از دستگاه ساشه بسته بندی می گردند .

در اینجا مشخصات یک نمونه از دستگاه ساشه ساخت شرکت ارم ماشین را  قرار می دهیم  ؛

مناسب جهت : محصولات دانه ای ریز با شکل هندسی منظم و مشابه مانند قهوه فوری (نسکافه)، پودر ژله، نمک کریستال، شکر و …

سایر توضیحات : این دستگاه جهت بسته بندی محصولات گرانولی ریز به فرم ساشه مورد استفاده قرار می گیرد که بنا به سفارش به صورت ساشه ۳ طرف دوخت یا ساشه مدادی ارائه می گردد. مناسب ترین راه جهت جمع آوری بسته های این دستگاه استفاده از نوار نقاله شیبدار می باشد.

دستگاه بسته بندی ساشه پودری

مناسب جهت : محصولات پودری مانند نمک، ادویه جات، سماق، فلفل ،کاپوچینو، پودر قهوه، پودر کاکائو و …

سایر توضیحات : این دستگاه جهت بسته بندی محصولات پودری به فرم ساشه مورد استفاده قرار می گیرد که بنا به سفارش به صورت ساشه ۳ طرف دوخت یا ساشه مدادی ارائه می گردد. مناسب ترین راه جهت جمع آوری بسته های این دستگاه استفاده از نوار نقاله شیبدار می باشد.

 

جهت مشاوره و یا خرید محصول تماس بگیرید

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

 تعداد مشاهده: 1785 بار
Call Now Button