خط تولید کرم دست و صورت و آرایشی


12

مارس

تاریخچه استفاده از کرم به سالیان دور بازمی گردد ، زمانیکه از چربی حیوانات برای پوشش روی پوست استفاده می کردند . امروزه کرم استفاده بسیار گسترده ای یافته است ؛ از کرم های ضد آفتاب گرفته تا انواع نرم کننده ها و کرم های موبر و …  .

روش تولید کرم های دست و صورت در حال حاضر به صورت بسیار مدرن انجام می شود  . در هیچ یک از مراحل تولید ، دخالت انسان وجود ندارد و تماما توسط ماشین انجام می گیرد .

در این مقاله به صورت تفصیلی به شرح کامل راه اندازی یک واحد تولیدی کرم دست و صورت خواهیم پرداخت ؛

تهیه طرح توجیهی خط تولید کرم دست و صورت

در ابتدای کار شما باید یک طرح مناسب برای ایجاد خط کامل تولید کرم دست و صورت تهیه نمایید . این طرح شامل ظرفیت تولید ، تعداد شاغلین ، سرمایه کل و سرمایه در گردش و سایر مسائل مالی ، بحث فنی و قیمت ماشین آلات ، تاسیسات کارخانه ، سوله و ابعاد سوله ، محوطه و مساحت طرح و محوطه سازی و …. باید باشد.

ساخت و تجهیز کارگاه و تاسیسات و انتخاب پیمانکار جهت ساخت سوله

در این مرحله فضای مورد نیاز ، زمین ، ساختمان و ابنیه ، سوله و …. را بررسی کرده و اقدامات اجرایی را آغاز خواهید کرد . تمامی مراحل انجام این کار در طرح توجیهی آمده است .

مجوز و سایر اقدامات اداری برای راه اندازی خط تولیدی

با رجوع به اداره صنعت معدن منطقه مورد اجرای طرح اقدام به اخذ مجوز و سایر اقدامات اداری نمایید .

ماشین آلات خط تولید کرم دست و صورت

در این بخش از مقاله به توضیح کامل مباحث فنی خط تولید کرم دست و صورت خواهیم پرداخت :

ابتدای خط مخازن ذخیره سازی مواد اولیه قرار دارد . مخازن باید از جنس استیل باشد . مرحله بعد میکسر حرارتی دو یا سه جداره (بسته به فرآیند و نوع کرم) قرار دارد که کار ترکیب مواد با یکدیگر را انجام می دهد ( در واقع مخزن راکتور که تولید کرم انجام می گیرد) ، سپس توسط پمپ انتقال دنده ای که برای مواد غلیظ و ویسکوزیته ساخته شده است ، کرم ساخته شده منتقل می شود ؛ در مرحله بعد مواد تولید شده وارد مخزن دوجداره حرارتی می شود . بعد هموژنایزر ، بعد پمپ دیگری قرار دارد که به دستگاه تیوپ پرکن منتقل می کند . تیوپ ها قبلا ساخته شده و چاپ شده می باشند ؛ دستگاه پرکن از تک نازل می تواند ساخته شود تا تعداد بیشتر . در نوع پرکن تیوپ ، پرس سر تیوپ توسط پرس حرارتی یا التراسونیک انجام می شود .
تیوپ ها انواع مختلفی دارند : آلومینیومی ، پلیمری و …. . بعد از طی این مراحل کانوایر و جت پرینتر قرار دارد و سپس مرحله بسته بندی کارتن و در صورت نیاز دستگاه شیرینگ  پک . اکنون کرم تولید شده است و آماده ورود به بازار مصرف است .

مرحله انبار کردن محصول

دمای انبار باید بسیار پایین باشد که توسط سیستم های تهویه و چیلر مناسب سازی دمای انبار انجام می گیرد .

جهت سفارش خط تولید انواع کرم های دست و صورت تماس بگیرید

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

 دسته: خط تولید
 تعداد مشاهده: 5589 بار

Call Now Button