خط تولید و بسته بندی روغن موتور


31

دسامبر

خط تولید روغن موتور

همانطور که میدانید ما در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم که استفاده از مسائل روغنکاری یا روانسازی در آن اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. معمولا از روانسازی برای جلوگیری از اصطکاک قسمت های فلزی متحرک استفاده می شود که در بین آنها لایه نازکی از روغن قرار داده شده است.

در بین تمام روغن هایی که در بازار موجود می باشد روغن موتور کاربرد و طرفداران بیشتری را به سمت خود جذب کرده است. از همین رو در این مقاله در نظر داریم تا به معرفی این روغن و همچنین چگونگی تولید آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

مواد تشکیل دهنده روغن موتور

روغن موتور ماده ای نفتی و یا سنتیک( صنعتی) می باشد که چیزی در حدود ۹۰ – ۹۵ درصد روغن را برحسب نوع روغن تمام شده تشکیل می دهد البته باید بدانید که مقدار مصرفی این موارد ثابت نبوده و همواره متغیر می باشد و با کمک آنها میتوان نیازهای یک روغن را تا حدود برحسب آن عملکرد برطرف نمود.

رکن اساسی هر روغن تمام شده روغن پایه است که بعد از مخلوط شدن با مواد دیگر تبدیل به روغن محصول می گردد.

ساخت روغن موتور

در مرحله ساخت روغن موتور آن چیزی که اهمیت ویژه ای پیدا می کند تعیین هیدروکربورهای موجود در روغن پایه آن می باشد. اصولاً اکثر ترکیباتی که در مواد نفتی وجود دارد ترکیباتی از هیدروژن و کربن هستند، علاوه بر این ترکیبات که به نام هیدروکربورها نامیده می شوند ترکیبات دیگری نیز که شامل مقادیر جزئی گوگرد آزاد ، نیترژن هستند وجود دارد.

گوگرد می تواند هم به صورت گوگرد آزاد، محلول و یا هیدروژن سولفوره و یا ترکیبات فلزی نیز در حد چند قسمت در میلیون قسمت به صورت ترکیبات آلی وجود داشته باشد. هیدروکربورهای اصلی که از نفت خام حاصل می شوند در سه گروه اصلی طبقه بندی شده و مشخصات هر روغن پایه بر حسب اینکه چه درصدی از آنها در روغن وجود داشته باشد تغییر می نماید.

راه های زیادی برای تولید روغن موتور وجود دارد اما یکی از اصلی ترین این راه ها استفاده از روغن های مصرف شده و احیاء آنها به منظور استفاده مجدد در وسایل مختلف می باشد. روغن موتور برخلاف سایر فرآورده های نفتی این قابلیت را دارد که چندین بار مورد استفاده قرار گیرند.

اما باید این مسئله را در نظر بگیرید که این اتفاق تنها زمانی رخ می دهد که به طور کاملا صحیحی بازیابی گردد و علت این مسئله آن است که تغییراتی زیادی در مواد تشکیل دهنده آن به وجود نمی آید و تنها تغییرات مختصری در درصد هیدروکربورهای تشکیل دهنده روغن بوجود می آید.

جهت سفارش خرید خط تولید روغن موتور تماس بگیرید

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

 تعداد مشاهده: 2062 بار
Call Now Button