خط تولید نوشیدنی و نوشابه آلوئه ورا و عصاره و کنسانتره آلوئه ورا


26

می

با توجه به اینکه عصر جدید ، تولید و کسب و کارهای صنایع نوشیدنی از اهمیت بالایی برخوردار است و در کشور ما نیز چند سالی است که بحث کسب و کارها در حوزه صنایع نوشیدنی گیاهی رونق گرفته ، در این نوشتار سعی کردیم که به توضیحاتی پیرامون این امر بپردازیم .

یکی از گیاهانی که امروزه محبوبیت زیادی در دنیا جهت تولید نوشیدنی پیدا کرده ، آلوئه ورا می باشد . نوشیدنی آلوئه ورا که از فرآوری گیاه آلوئه ورا ساخته می شود دارای فوایدی می باشد که می تواند جایگزین نوشابه های مضر شود .

بازارسنجی پیش از تولید

پیش از آنکه شما تبدیل به یک تولید کننده خوب شوید باید ابتدا یک تاجر و یک بازاریاب خوب باشید ، یعنی قبل اینکه تولید یک محصول را شروع کنید ، اول باید تا مدتی بازار سنجی محصول را انجام داده باشید تا بازار را به صورت کامل ارزیابی کرده و در امر فروش خبره شده باشید ، سپس به تولید آزمایشی  آن محصول اقدام نمایید . برای مثال تولید نوشیدنی آلوئه ورا ، باید بازار مناسبی در میان توزیع کنندگان و کل فروشان و صادرکنندگان یافته باشید و بعد از ارزیابی بازار محصولات خودتان عرضه کنید.

در این مقاله به صورت تفصیلی به شرح کامل راه اندازی یک واحد تولید نوشیدنی و نوشابه پالپ دار آلوئه ورا خواهیم پرداخت ؛

تهیه طرح توجیهی خط تولید نوشابه آلوئه ورا

در ابتدای کار شما باید یک طرح مناسب برای ایجاد خط کامل تولید نوشیدنی آلوئه ورا تهیه نمایید . این طرح شامل ظرفیت تولید ، تعداد شاغلین ، سرمایه کل و سرمایه در گردش و سایر مسائل مالی ، بحث فنی و قیمت ماشین آلات ، تاسیسات کارخانه ، سوله و ابعاد سوله ، محوطه و مساحت طرح و محوطه سازی و …. باید باشد.

ساخت و تجهیز کارگاه و تاسیسات و انتخاب پیمانکار جهت ساخت سوله

در این مرحله فضای مورد نیاز ، زمین ، ساختمان و ابنیه ، سوله و …. را بررسی کرده و اقدامات اجرایی را آغاز خواهید کرد . تمامی مراحل انجام این کار در طرح توجیهی آمده است .

مجوز و سایر اقدامات اداری برای راه اندازی خط تولیدی

با رجوع به اداره صنعت معدن منطقه مورد اجرای طرح اقدام به اخذ مجوز و سایر اقدامات اداری نمایید .

ماشین آلات خط تولید نوشیدنی آلوئه ورا

در این بخش از مقاله به توضیح کامل مباحث فنی خط تولید نوشیدنی آلوئه ورا خواهیم پرداخت :

در ابتدا گیاه آلوئه ورا باید وارد مرحله سورت و جداسازی ضایعات و رده بندی و سورتینگ شود، سپس مرحله شستشو می باشد ، گیاه آلوئه ورا بعد از جداسازی و پاک شده از ضایعات وارد این مرحله می شود ، توسط دستگاه شستشو داده شده و کاملا تمیز می شود ؛ بعد از این مرحله توسط دستگاه یا به وسیله کارگر گیاه آلوورا برش داده شده و به صورت پالپ در میاید ؛

سپس مرحله پخت اولیه گیاه آلوورا می شود ، پس از پخت اولیه ، همزمان توسط دستگاه میکسر شربت ساخته شده و هموژنایز می شود ، و بعد آلوئه ورا با شربت ترکیب می گردد . با اضافه کردن محلول استیبلایزر ، پالپ ها به صورت شناور در نوشیدنی می مانند . سپس توسط پمپ های مخصوص نوشیدنی های پالپ دار ، نوشیدنی به مخزن ثانویه منتقل شده و بعد از مخزن ثانویه نوبت به پرکردن و بسته بندی نوشیدنی می رسد .

مرحله بسته بندی شامل پرکن ، شستشو و درب گذار و درب بند بطری می باشد . اگر بطری شیشه ای باشد دستگاه استرلیزاسیون نیز نیاز است . بعد لیبل زن و جت پرینتر و درنهایت دستگاه شیرینگ می باشد . اکنون محصول آماده جهت عرضه به بازار است .

فرمولاسیون و مواد اولیه

در صورت نیاز ، مواد اولیه و فرمولاسیون تولید نوشیدنی آلوئه ورا ارائه می گردد .

مرحله انبار کردن محصول

دمای انبار باید بسیار پایین باشد که توسط سیستم های تهویه و چیلر مناسب سازی دمای انبار انجام می گیرد .

بازاریابی پس از تولید

اکنون نوبت به بازاریابی محصولات تولیدی که خود تولید کرده اید میرسد . بسته به نوع محصول تولیدی ، بازاریابی ها متفاوت میباشد . اگر در گستره کل کشور قصد فروش محصول خود را دارید بازاریابی اینترنتی گزینه مناسبی میباشد . در فروش محصولات غذایی نقش عوامل توزیع و پخش ،نقش بسیار مهمی است که نباید نادیده گرفته شود . توجه داشته باشید که اگر کیفیت محصول شما خوب و قیمت مناسب باشد شما کار سختی در بازاریابی و فروش نخواهید داشت . اگر محصول شما یک محصول صنعتی و اولیه است ترتباط با صنایع و میزان نفوذ شما در صنعت ، نقش مهمی را ایفا میکند.

مشتریان ما

در طول بیست سال فعالیت ، با شرکت های معتبر و بزرگ زیادی همکاری کرده ایم ؛ نظیر : نوشیدنی آلوئه ورای سن ایچ ، نوشیدنی آلوئه ورا لیموناد ، زمزم ، خوشگوار ، سن ایچ ، تکدانه ، ساسان نوش و …

جهت مشاوره و یا سفارش خط تولید آلوئه ورا تماس بگیرید

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

 تعداد مشاهده: 5033 بار

Call Now Button