خط تولید نوشیدنی و نوشابه های گازدار و بدون گاز،دلستر و انواع نوشیدنی گیاهی


20

جولای

جهت سفارش ساخت خط تولید انواع نوشابه تماس بگیرید.

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

در این نوشتار قصد داریم که مطالبی در مورد خط تولید نوشابه گازدار و فرایند ساخت نوشابه گازدار ارائه کنیم . روند تولید نوشابه های گازدار علی رغم اینکه تنوع زیادی دارد ، اما طرح و ساختار کلی ثابتی نیز دارد . نوشابه های گازدار گستره وسیعی از نوشیدنی ها را دربرمیگیرد مانند انواع دلستر ، آبمیوه های گازدار ، انواع نوشابه های کولا و ….  .

توضیحات فنی مهندسی

قبل از هر چیز آب مورد نیاز تولید نوشابه را تامین نمایید . سیستم تصفیه قدرتمند RO نیز فاکتور دیگری است که باید در نظر گرفته شود ؛ مساحت پلان بسته به ظرفیت تولید دارد و از متراژ های پایین تا چندین هزار متر میتواند باشد ، برق سه فاز هم که از ملزومات همیشگی یک واحد تولیدی صنعتی است .طرح زیر یک نمای کلی از یک خط تولید نوشابه سازی است :

اکنون به توضیح جز به جز این خط تولید می پردازیم ; آبی که برای نوشابه سازی استفاده میشود ابتدا باید کاملا تصفیه شود و مراحل سختی زدایی در آن انجام گردد.

پس اولین مرحله تصفیه کامل آب ورودی میباشد . مرحله بعد اضافه شدن شکر است ، در یک تانک میکسر آب و شکر به نسبت مشخصی که توسط کارشناسان برآورد شده و توسط سیستم های کنترلی اجرا میشود باید با هم کامل مخلوط و یا به اصطلاح میکس شوند . به محلولی که در این مرحله ایجاد میشود شربت میگویند ، بعد باید چند مرحله عملیات فیلتراسیون شربت انجام شود تا کاملا محلول یکدستی حاصل شود . پس بعد از مرحله تولید شربت ، حداقل دو مرحله فیلتراسیون انجام میشود.

توضیحات گفته شده به صورت نمای شماتیک بسیار ساده در تصویر زیر آورده شده است :

مرحله دوم مخلوط دیگری در تانکی دیگر که مجهز به میکسر است باید صوردت گیرد که عصاره نوشابه مورد نظر برای مثال عصاره کولا و انواع افزودنی ها و همچنین شربت بدست آمده در مرحله یک به آن اضافه میگردد .

خروجی این ترکیب نوشابه بدون گاز است که جهت تزریق گاز به مرحله سوم تولید می رسیم .

مرحله آخر تزریق گاز توسط دستگاهی به اسم  دستگاه اینترمیکس کربوکولر میباشد . این دستگاه توسط ایجاد خلاء و تبرید به مایع بدست آمده گاز تزریق میکند .

نمایی از دستگاه اینترمیکس کربوکولر که جهت تزریق گاز به نوشابه در خط تولید نوشابه قرار می گیرد .

بعد از تزریق گاز ، نوشابه گازدار تولید شده و نوبت به بسته بندی می رسد . مهمترین بخش بسته بندی در خطوط تولید نوشابه ها و مایعات ، دستگاه پرکن مایعات است که در سرعت تولید و میزان تولید یک واحد تولیدی نقش مهمی ایفا میکند . پرکن ها به دو صورت روتاری و خطی میباشند که معمولا نوع روتاری برای تولید با سرعت بالا و متراژ زیاد و واحدهای صنعتی بزرگ کاربرد دارد و نوع خطی برای تولید محدود و سرعت پایین تر و واحدهای کوچکتر . در بعضی واحدها ترجیح داده میشود که مراحل شستشو و پرکنی و دربند دستگاه به صورت یک دستگاه واحد کامپکت به کار رود و برخی مدیران نیز ترجیح میدهند که این مراحل به صورت مجزا باشد . هر کدام از این دو فواید و مشکلاتی دارد که در جای خود توضیح داده خواهد شد .

در نهایت مرحله کنترل نهایی محصول میباشد و پس از آن انبار و توزیع است .

محصول آماده جهت ارائه در بازار است . ذکر این نکته ضروری است که راه اندازی یک خط تولید نوشابه گازدار یا بدون گاز ، هم میتواند با سرمایه گذاری بسیار بالا انجام شود و هم به صورت محدود یا آزمایشی ، و دلیلی ندارد کسی که یک واحد تولید صنعتی راه اندازی میکند حتما به هزاران متر زمین و سوله و انبار نیاز دارد بلکه تولید در سطح پایین برای شروع کار و سنجش بازار معقولانه تر به نظر میرسد .

 

بازار سنجی

نوشابه بازار خوبی در داخل و خارج کشور دارد ، البته منظور از نوشابه فقط نوع کولا و برخی انواع مضر آن نیست بلکه نوشابه های آبمیوه و انواع ماءالشعیر و… را دربرمیگیرد . در داخل ایجاد مراکز توزیع در شهرهای مختلف و پرجمعیت کشور و سیستم توزیع قوی بازار خوبی را ایجاد خواهد نمود . در بازار خارج هم کشورهای حوزه CIS ، یعنی روسیه ، آذربایجان ، قزاقستان و همچنین کشورهای حوزه خلیج فارس مقاصد صادراتی مناسبی هستند . این بود شرح مختصری بر خط تولید نوشیدنی گازدار .

 

خلاصه لیست تجهیزات خط تولید نوشابه گازدار

۱-مخازن

۲-دستگاه پرکن

۳-دستگاه پاستوریزاسیون

۴-دستگاه اینترمیکس تزریق گاز

۵-لیبل زن

۶-جت پرینتر

۷-چیلر

۸-کانوایر

۹-بالابر

۱۰-فیلتر

۱۱-دربند

۱۲-کمپرسور هوا

۱۳-چیلر

۱۵- پکیج و دیگ بخار

۱۶-سیستم انتقال

۱۷-سیستم تصفیه

۱۸-سیستم های پمپاژ و تاسیسات و ….

فرمولاسیون نوشیدنی 

یکی از مهمترین بخش در تولید یک نوشیدنی ، یافتن یک فرمولاسیون مناسب برای آن نوشیدنی است . برای ایجاد یک فرمولاسیون خوب و با کیفیت به تحقیقات و انجام آزمایشات زیاد نیاز است . جهت دریافت و سفارش انواع فرمولاسیون برای تولید نوشابه و نوشیدنی های مختلف می توانید با کارشناسان ما در این زمینه تماس بگیرید .

 

دو نوع خط تولید نوشابه یا نوشیدنی که در چند سال اخیر رونق مناسبی از جهت بازار به خود اختصاص داده است خط تولید نوشیدنی گیاهی گازدار و به طور کلی نوشیدنی های گیاهی و ارگانیک هستند . فرمولاسیون ساده ای دارند و سالم هستند و با اضافه کردن طعم دهنده های گیاهی مجاز به آن طعم خوبی می گیرند و تولید این نوع نوشابه ها به تولید کنندگان توصیه می شود . در این زمینه نیز جهت مشاوره می توانید با شماره های ذیل تماس بگیرید .

قیمت خط تولید نوشابه گازدار و انواع نوشیدنی

قیمت وهزینه خط تولید نوشیدنی ها بسیار متفاوت است و بسته به ظرفیت و مشخصات کامل خط تولید و همچنین نوع محصول بستگی دارد . برای مثال خط تولید نوشابه های گازدار بسیار بالاتر از نوشیدنی های بدون گاز می باشد . قیمت خط تولید نوشیدنی های تخمیری گازدار نیز از همه انواع دیگر بالاتر می باشد . اما در این میان خط تولید نوشیدنی بدون گاز مثل دوغ بدون گاز قیمت پایینی دارد . قیمت استیل تاثیر زیادی در خط تولید نوشیدنی دارد و نوسانات نرخ ارز و به تبع آن افزایش قیمت استیل تاثیر مستقیم بر ماشین آلات خط تولید نوشابه و نوشیدنی دارد . جهت کسب اطلاعات دقیق تر و همچنین قیمت به روز خط تولید انواع نوشیدنی تماس بگیرید .

مشتریان ما

در طول بیش از بیست سال سابقه فعالیت در صنعت تولید نوشابه و انواع نوشیدنی های گازدار و بدون گاز برای بسیاری از برندهای بزرگ تولید نوشیدنی ، خط تولید نصب کرده ایم . خط تولید نوشابه شرکت زمزم (اصفهان ، فارس ، رشت ، ارومیه و … ) ، خط تولید پگاه (استان های مختلف کشور ) ، خط تولید نوشابه خوشگوار مشهد ، شرکت دلستر بهنوش ، شرکت دلستر ایستک و بسیاری دیگر از برندهای برتر صنعت نوشیدنی کشور از مشتریان ما بوده اند . جهت دریافت رزومه کامل کاری شرکت تماس بگیرید . ما ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی هستیم .

شرکت های موفق در زمینه تولید نوشابه گازدار

در هر صنعتی یکی از رموز موفقیت ایجاد ابتکار و خلاقیت می باشد . برای مثال شرکت نوشابه سازی کوکا کولا با ایجاد ابتکار در تولید و فرمولاسیون نوشیدنی ، به یک نوشیدنی جدید بر پایه عصاره کولا دست یافت که همان نوشابه کولاست که با آن آشنایی داریم و  تا امروز موفقیت های زیادی نصیب این شرکت کرده است .

 

جهت خرید  و یا راه اندازی خط تولید نوشابه گازدار و بدون گاز و همچنین خط تولید نوشیدنی گیاهی تماس بگیرید .

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

 

 تعداد مشاهده: 15280 بار

Call Now Button