خط تولید نوشیدنی و نوشابه های گازدار و بدون گاز،دلستر و انواع نوشیدنی گیاهی


۲۹

تیر

جهت سفارش ساخت خط تولید انواع نوشابه تماس بگیرید.

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

در این نوشتار قصد داریم که مطالبی در مورد خط تولید نوشابه گازدار ارائه کنیم . روند تولید نوشابه های گازدار علی رغم اینکه تنوع زیادی دارد ، اما طرح و ساختار کلی ثابتی نیز دارد . نوشابه های گازدار گستره وسیعی از نوشیدنی ها را دربرمیگیرد مانند انواع دلستر ، آبمیوه های گازدار ، انواع نوشابه های کولا و ….  .

توضیحات فنی مهندسی

قبل از هر چیز آب مورد نیاز تولید نوشابه را تامین نمایید . سیستم تصفیه قدرتمند نیز فاکتور دیگری است که باید در نظر گرفته شود ؛ مساحت پلان بسته به ظرفیت تولید دارد و از متراژ های بسیار پایین تا چندین هکتار میتواند باشد ، برق سه فاز هم که از ملزومات همیشگی یک واحد تولیدی صنعتی است .طرح زیر یک نمای کلی از یک خط تولید نوشابه سازی است :

اکنون به توضیح جز به جز این خط تولید می پردازیم ; آبی که برای نوشابه سازی استفاده میشود ابتدا باید کاملا تصفیه شود و مراحل سختی زدایی در آن انجام گردد.

پس اولین مرحله تصفیه کامل آب ورودی میباشد . مرحله بعد اضافه شدن شکر است ، در یک تانک میکسر آب و شکر به نسبت مشخصی که توسط کارشناسان برآورد شده و توسط سیستم های کنترلی اجرا میشود باید با هم کامل مخلوط و یا به اصطلاح میکس شوند . به محلولی که در این مرحله ایجاد میشود شربت میگویند ، بعد باید چند مرحله عملیات فیلتراسیون شربت انجام شود تا کاملا محلول یکدستی حاصل شود . پس بعد از مرحله تولید شربت ، حداقل دو مرحله فیلتراسیون انجام میشود.

توضیحات گفته شده به صورت نمای شماتیک بسیار ساده در تصویر زیر آورده شده است :

مرحله دوم مخلوط دیگری در تانکی دیگر که مجهز به میکسر است باید صوردت گیرد که عصاره نوشابه مورد نظر برای مثال عصاره کولا و انواع افزودنی ها و همچنین شربت بدست آمده در مرحله یک به آن اضافه میگردد .

خروجی این ترکیب نوشابه بدون گاز است که جهت تزریق گاز به مرحله سوم تولید می رسیم .

مرحله آخر تزریق گاز توسط دستگاهی به اسم  کربوکولر میباشد . این دستگاه توسط ایجاد خلاء و تبرید به مایع بدست آمده گاز تزریق میکند .

بعد از تزریق گاز ، نوشابه گازدار تولید شده و نوبت به بسته بندی می رسد . مهمترین بخش بسته بندی در خطوط تولید نوشابه ها و مایعات ، دستگاه پرکن مایعات است که در سرعت تولید و میزان تولید یک واحد تولیدی نقش مهمی ایفا میکند . پرکن ها به دو صورت روتاری و خطی میباشند که معمولا نوع روتاری برای تولید با سرعت بالا و متراژ زیاد و واحدهای صنعتی بزرگ کاربرد دارد و نوع خطی برای تولید محدود و سرعت پایین تر و واحدهای کوچکتر . در بعضی واحدها ترجیح داده میشود که مراحل شستشو و پرکنی و دربند دستگاه به صورت یک دستگاه واحد کامپکت به کار رود و برخی مدیران نیز ترجیح میدهند که این مراحل به صورت مجزا باشد . هر کدام از این دو فواید و مشکلاتی دارد که در جای خود توضیح داده خواهد شد .

در نهایت مرحله کنترل نهایی محصول میباشد و پس از آن انبار و توزیع است .

محصول آماده جهت ارائه در بازار است . ذکر این نکته ضروری است که راه اندازی یک خط تولید نوشابه گازدار یا بدون گاز ، هم میتواند با سرمایه گذاری بسیار بالا انجام شود و هم به صورت محدود یا آزمایشی ، و دلیلی ندارد کسی که یک واحد تولید صنعتی راه اندازی میکند حتما به هزاران متر زمین و سوله و انبار نیاز دارد بلکه تولید در سطح پایین برای شروع کار و سنجش بازار معقولانه تر به نظر میرسد .

 

بازار سنجی

نوشابه بازار خوبی در داخل و خارج کشور دارد ، البته منظور از نوشابه فقط نوع کولا و برخی انواع مضر آن نیست بلکه نوشابه های آبمیوه و انواع ماءالشعیر و… را دربرمیگیرد . در داخل ایجاد مراکز توزیع در شهرهای مختلف و پرجمعیت کشور و سیستم توزیع قوی بازار خوبی را ایجاد خواهد نمود . در بازار خارج هم کشورهای حوزه CIS ، یعنی روسیه ، آذربایجان ، قزاقستان و همچنین کشورهای حوزه خلیج فارس مقاصد صادراتی مناسبی هستند . این بود شرح مختصری بر خط تولید نوشیدنی گازدار .

 

خلاصه لیست تجهیزات خط تولید نوشابه گازدار

۱-مخازن

۲-دستگاه پرکن

۳-دستگاه پاستوریزاسیون

۴-دستگاه اینترمیکس تزریق گاز

۵-لیبل زن

۶-جت پرینتر

۷-چیلر

۸-کانوایر

۹-بالابر

۱۰-فیلتر

۱۱-دربند

۱۲-کمپرسور هوا

۱۳-چیلر

۱۵- پکیج و دیگ بخار

۱۶-سیستم انتقال

۱۷-سیستم تصفیه

۱۸-سیستم های پمپاژ و تاسیسات و ….

فرمولاسیون نوشیدنی 

یکی از مهمترین بخش در تولید یک نوشیدنی ، یافتن یک فرمولاسیون مناسب برای آن نوشیدنی است . برای ایجاد یک فرمولاسیون خوب و با کیفیت به تحقیقات و انجام آزمایشات زیاد نیاز است . جهت دریافت و سفارش انواع فرمولاسیون برای تولید نوشابه و نوشیدنی های مختلف می توانید با کارشناسان ما در این زمینه تماس بگیرید .

 

دو نوع خط تولید نوشابه یا نوشیدنی که در چند سال اخیر رونق مناسبی از جهت بازار به خود اختصاص داده است خط تولید نوشیدنی گیاهی گازدار و به طور کلی نوشیدنی های گیاهی و ارگانیک هستند . فرمولاسیون ساده ای دارند و سالم هستند و با اضافه کردن طعم دهنده های گیاهی مجاز به آن طعم خوبی می گیرند و تولید این نوع نوشابه ها به تولید کنندگان توصیه می شود . در این زمینه نیز جهت مشاوره می توانید با شماره های ذیل تماس بگیرید .

قیمت خط تولید نوشابه گازدار و انواع نوشیدنی

قیمت خط تولید نوشیدنی ها بسیار متفاوت است و بسته به ظرفیت و مشخصات کامل خط تولید و همچنین نوع محصول بستگی دارد . برای مثال خط تولید نوشابه های گازدار بسیار بالاتر از نوشیدنی های بدون گاز می باشد . قیمت خط تولید نوشیدنی های تخمیری گازدار نیز از همه انواع دیگر بالاتر می باشد . اما در این میان خط تولید نوشیدنی بدون گاز مثل دوغ بدون گاز قیمت پایینی دارد . قیمت استیل تاثیر زیادی در خط تولید نوشیدنی دارد و نوسانات نرخ ارز و به تبع آن افزایش قیمت استیل تاثیر مستقیم بر ماشین آلات خط تولید نوشابه و نوشیدنی دارد . جهت کسب اطلاعات دقیق تر و همچنین قیمت به روز خط تولید انواع نوشیدنی تماس بگیرید .

مشتریان ما

در طول بیش از بیست سال سابقه فعالیت در صنعت تولید نوشابه و انواع نوشیدنی های گازدار و بدون گاز برای بسیاری از برندهای بزرگ تولید نوشیدنی ، خط تولید نصب کرده ایم . خط تولید نوشابه شرکت زمزم (اصفهان ، فارس و… ) ، خط تولید پگاه (استان های مختلف کشور ) ، خط تولید نوشابه خوشگوار مشهد ، شرکت دلستر بهنوش و بسیاری دیگر از برندهای برتر صنعت نوشیدنی کشور از مشتریان ما بوده اند . جهت دریافت رزومه کامل کاری شرکت تماس بگیرید . ما ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی هستیم .

 

جهت خرید  و یا راه اندازی خط تولید نوشابه گازدار و بدون گاز و همچنین خط تولید نوشیدنی گیاهی تماس بگیرید .

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

 

 دسته: Uncategorized @fa
 تعداد مشاهده: 4374 بار