خط تولید ماست


15

جولای

ماست از جمله مکمل هایی است که همراه غذا سرو می شود و دارای تنوع زیادی است . کار بر روی فرمولاسیون ها و ایجاد طعم های جدید ماست در کنار مهندسی قیمت بر روی این محصول می تواند بازار مناسبی را برای محصول تان ایجاد کند .

 

بازارسنجی پیش از تولید ماست

قبل از اینکه به تولید ماست بپردازید ، باید یک بازخوردی از بازار داشته باشید .

 

تهیه طرح توجیهی خط تولید ماست

برای راه اندازی خط تولید ماست ابتدا یک طرح توجیهی برای خود ایجاد کنید و بعد طبق طرح ، وارد مرحله تولید شوید .

 

ساخت و تجهیز کارگاه و تاسیسات و انتخاب پیمانکار جهت ساخت سوله

در مرحله بعد ، زمان انتخاب پیمانکار مناسب جهت ساخت سوله می باشد . ساخت سوله باید شرایط بهداشتی و محیطی لازم رعایت شود و اگر طرح تولید ماست باشد بهتر است که در نزدیکترین محل به منابع تامین شیر ساخته شود . اگر طرح ماست باشد نیاز به تامین شیر به اندازه کافی دارید که باید قبل از احداث سوله مجوزات لازم  را از سازمان های مربوطه اخذ نمایید  . راههای دیگری نیاز برای تامین آب وجود دارد .

مجوز و سایر اقدامات اداری برای راه اندازی خط تولید ماست

از سازمان غذا و دارو و سازمان صنعت باید مجوز و تاییدیه تهیه نمایید .

ماشین آلات خط تولید ماست

ماست انواع مختلفی دارد و بعضی از انواع ماست ها فرایند تولید متفاوتی دارند ؛ اما در حالت کلی شیوه و روش تولید ماست به شرح زیر است :

در خط تولید ماست ، ابتدا شیر وارد شده به کارخانه از صافی عبور داده می شود و عمل فیلتراسیون شیر انجام می گیرد . سپس در مخزن حرارتی وارد شده و طی زمان بندی و حرارت مشخصی گرما داده می شود .سپس میزان چربی موجود در ماست تنظیم می گردد ، سپس برای یکنواخت شدن ماست از دستگاه هموژنایزر استفاده می شود . در مرحله بعد عمل پاستوریزاسیون انجام می شود ؛ با اضافه کردن استارتر به ماست ، وارد مخزن ذخیره شده و سپس دوباره گرم می گردد .در این مرحله ماست تولید شده در ظروف و بسته بندی های مختلف پر و بسته بندی می شود . در انتها ماست بسته بندی شده در گرمخانه و سپس سردخانه قرار داده می شود .

 

مرحله انبار کردن محصول ماست

باید یک انبار که مساحت آن بسته به ظرفیت تولیدتان دارد در کنار سالن تولید ایجاد شود . انبار باید دارای شرایط محیطی مناسب جهت نگهداری آب بسته بندی شده باشد  .

بازاریابی پس از تولید ماست

در این مرحله برای محصول ماست تولید شده باید بازاریابی و فروش انجام شود .اگر در ابتدای کار بازارسنجی مناسبی انجام شده باشد و بازار هدف مشخص بوده و خریداران تضمین شده باشند ، کار سختی در پیش ندارید . همچنین با اخذ نمایندگی در شهرستانها و همکاری با شرکت های پخش می توانید بازار های خود را گسترش دهید .

 

مشتریان ما 

در طول بیش از دو دهه فعالیت ما در حوزه لبنیات ، با شرکت های بسیاری در زمینه ساخت ماشین آلات و راه اندازی خط تولید همکاری داشته ایم . شرکت پگاه ( راه اندازی چندین خط در استان های مختلف این شرکت ) ، لبنیات پاک ، عالیس و بسیاری شرکت های معتبر دیگر  .

 

جهت مشاوره و یا سفارش خط تولید ماست تماس بگیرید

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

 

 تعداد مشاهده: 1824 بار
Call Now Button