راه اندازی خط تولید شامپو و صابون و لوازم بهداشتی و آرایشی


4

فوریه

مواد بهداشتی طیف وسیعی از مواد را شامل می شود که به توضیح هر کدام به صورت مجرا خواهیم پرداخت . پاک کننده ها ؛ که خود به طیف وسیعی تقسیم می شوند از پاک کننده های بدن گرفته تا پاک کننده های لباس و اجسام .در این مقاله به بررسی انواع مختلف صنایع بهداشتی و معرفی محصولات و خطوط تولید آن خواهیم پرداخت .

خط تولید شامپوی مو و بدن

خط تولید شامپو یکی از به صرفه ترین خطوط تولید مواد بهداشتی می باشد . در ابتدای خط مواد اولیه شیمیایی از شرکت های تولیدکننده یا وارد کننده به محل کارگاه منتقل می شود و در انبارهای ایزوله و با شرایطی مناسب جانمایی می گردد. سپس بشکه های حاوی مواد اولیه با نسب هایی که در بخش فرمولاسیون تعیین می گردد در میکسر با هم ترکیب شده و بعد از آن به مخزن منتقل می شود . در مخزن زمان آرامشی در نظر گرفته می شود و کف حاصل شده از میکس مواد با یکدیگر فروکش نماید . بعد از این مرحله نوبت به بسته بندی می رسد که توسط دستگاه پرکن این کار انجام می شود و سپس توسط دستگاه دربند در ظرف شامپو قرارداده شده و بعد از آن توسط جت پرینتر تاریخ زنی و شماره گذاری رو ظرف انجام می گردد . برای پرکردن شامپو در سایزهای تک نفره و معروف به مسافرتی ، به دستگاه ساشت مایعات جهت پرکردن نیاز است . قیمت خط تولید شامپو نسبت به سایر خطوط تولید مواد بهداشتی پایین تر است و از این جهت تولید به صرفه ای به نظر می رسد . بازار مصرف این محصول کشورهای همسایه نظیر افغانستان و عراق می باشد . در داخل کشور نیز بازار مناسبی پیش بینی می شود و مخصوصا سایز مسافرتی آن در مراکز اقامتی و مسافری قابل عرضه است .

در ذیل به توضیح فنی یک خط تولید شامپو می پردازیم :

همانطور که در تصویر بالا ملاحظه میفرمایید ، ابتدا باید آب تصفیه شده و دیونیزه شود ، سپس آب تصفیه شده به تانک ترکیب مواد منتقل می شود . میزان جریان عبوری آب توسط سنسور اندازه گیری شده و اطلاعات به تابلوی فرمان سیستم منتقل می گردد . همزمان مواد و ترکیباتی که برای تولید شامپو نیاز است وارد تانک ترکیب می شود که عمل انتقال این مواد توسط پمپ انتقال انجام می شود . پمپی که برای این مواد استفاده می شود از لحاظ ساختاری با پمپی که برای انتقال آب استفاده شده تفاوت دارد . پس از اینکه این انتقال انجام گرفت نوبت به ترکیب و میکس مواد با یکدیگر می شود که این میکس توسط مخزن پروسس انجام می شود . مخزن پروسس و میکس در واقع قلب این خط تولیدی می باشد و در سفارش این دستگاه باید دقت لازمه را مبذول بفرمایید . معمولا همزمان با عمل میکس ، حرارت دهی به مواد جهت انجام ترکیب اعمال می شود . حرارت دهی انواع مختلفی دارد که بسته به نوع پروسس تفاوت دارد ؛ اینکه مواد تا چه درجه حرارتی برسد و چطور ترکیب شود و میزان ترکیب هر کدام چقدر باشد  . مخزن میکس نقش مهمی در کیفیت محصول تولیدی دارد . بعد از این مرحله ، مرحله ذخیره سازی مواد در مخزنی بزرگ است تا در مرحله بعد از آن بسته بندی انجام گیرد .

 

در قسمت بسته بندی فرآیندهای پرکنی ، دربندی و لیبل زنی انجام می شود . دستگاه پرکن بسته به میزان و حجم تولیدی از تک نازل تا بیست و چهار نازل روتاری( چرخشی) ساخته می شود . در نهایت پس از بسته بندی ، تاریخ زنی روی ظرف ها انجام می گیرد .

 

 

جهت مشاوره و یا سفارش خط تولید تماس بگیرید .

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

 دسته: خط تولید
 تعداد مشاهده: 3755 بار
Call Now Button