خط تولید دوغ گازدار و بدون گاز


9

فوریه

جهت سفارش خط و دستگاه تولید دوغ تماس بگیرید .

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

یکی از نوشیدنی های مورد علاقه ما ایرانیان دوغ است . دوغ انواع مختلفی دارد که در دو نوع کلی به گازدار و بدون گاز تقسیم بندی می شود و هر کدام از آن ، خود تقسیم بندی جداگانه ای دارد ، مانند انواع دوغ های محلی با نام های مختلف ، دوغ کفیر ، دوغ گرمادیده و … . دوغ گازدار فراورده‌ای است که بعد از فراوری به روش اول به آن گاز کربنیک تزریق می‌شود.دوغ حرارت دیدهٔ بدون گاز فراورده‌ای است که بعد از فرایند آن به روش اول، برای افزایش قابلیت نگهداری و جلوگیری از تولید گاز تحت تأثیر فرایند حرارتی قرار داده شود.دوغ حرارت دیدهٔ گازدار فراورده‌ای است که بعد از فرایند آن مطابق بند سوم، برای ایجاد گاز در اثر تخمیر طبیعی، باکتری های ترموفیل مورد استفاده در تولید ماست (استرپتوکوکوس ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس دبروکی بولگاریکوس) به آن اضافه شود. در این بخش توضیحاتی در مورد مراحل تولید دوغ گازدار در کارخانه را ارائه خواهیم کرد .

خط تولید دوغ گازدار

در تولید نوشیدنی ها ، اولین مرحله تولید استحصال آب آشامیدنی سالم است که توسط یک چاه عمیق و یک سیستم تصفیه قدرتمند حاصل می شود .

بعد از مرحله تصفیه آب و بدست آوردن آب آشامیدنی تصفیه شده که خود چندین مرحله دارد ، آب وارد مخزن های ذخیره میشود و از طرفی دیگر مواد اولیه مورد نیاز برای تولید دوغ که بستگی به فرمولاسیون دوغ و سلیقه تولیدکننده دارد در مخزن های دیگر ذخیره می شود . سپس توسط سیستم انتقال به میکسر وارد شده و با هم ترکیب می شوند . بعد از این مرحله فیلتراسیون صورت می گیرد و بعد از اینکه دوغ از صافی عبور کرد ، پاستوریزه شده و بعد توسط دستگاه تزریق گاز ، عمل تزریق گاز به دوغ صورت می پذیرد و اکنون دوغ گازدار حاصل شده است .در تصویر زیر مخازن راکتور یا مخازن ترکیب و فرآوری مواد را مشاهده می فرمایید که طبق مکانیزم خاصی عمل ترکیب فرمولاسیون دوغ در آنها انجام می گیرد .این دستگاهها در واقع بخش اصلی خط تولید دوغ را تشکیل می دهند که دوغ در اینها ایجاد می شود .

 

در نهایت بسته بندی دوغ و پرکردن آن توسط دستگاه بطری پرکن انجام شده و مرحله لیبل زنی و درب گذاری سپری شده و توسط جت پرینتر تاریخ و سایر ملزومات درج کی گردد . در پایان خط بطری های دوغ در ردیف های نه تایی یا شش تایی توسط دستگاه شیرینگ بسته بندی نهایی می گردد و به انبار منتقل می شود .

 

فرمولاسیون انواع دوغ

یکی از مهمترین بخش ها در تولید دوغ ، ایجاد یک فرمولاسیون مناسب و خوب برای تولید دوغ می باشد . ایجاد یک فرمولاسیون نیاز به تحقیقات و آزمایشات بسیار دارد . جهت سفارش فرمولاسیون بر طبق خواسته و درخواست خود ، می توانید با کارشناسان ما در این زمینه تماس بگیرید .

 

بازارسنجی محصول دوغ گازدار

دوغ یک نوشیدنی ایرانی است که البته در کشوهایی که به فرهنگ ایران نزدیک هستند از جمله کشورهای همسایه نیز شناخته شده است . بازار کشورهای منطقه می تواند برای صادرات در نظر گرفته شود .ایجاد طعم ها و عصاره های متنوع در فرمولاسیون دوغ می تواند بازار مصرف مناسبی ایجاد نماید .

 

تولید دوغ سنتی به روش صنعتی

دوغ سنتی را در ابعاد بزرگ به روش صنعتی می توان تولید کرد . فرمولاسیون و فرایند تولید دوغ سنتی که دارای بازار مناسبی در داخل و خارج از کشور می باشد در ابعاد صنعتی می توان ایجاد نمود و با بازارسنجی مناسب در این حوزه به تولید پرداخت . جهت مشاوره در این زمینه تماس بگیرید .

 

مشتریان ما

در طول بیش از دو دهه فعالیت برای شرکت های زیادی خط تولید دوغ راه اندازی کرده ایم ؛ شرکت های معتبری همچون پگاه ، خوشگوار ، دوغ عالیس ، دامداران و….

 

 

جهت سفارش خط و دستگاه تولید دوغ تماس بگیرید .

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

 

 دسته: خط تولید
 تعداد مشاهده: 4517 بار

Call Now Button