خط تولید خمیردندان گیاهی


28

می

با توجه به اینکه عصر جدید ، تولید و کسب و کارهای صنایع بهداشتی از اهمیت بالایی برخوردار است و در کشور ما نیز چند سالی است که بحث کسب و کارها در حوزه صنایع بهداشتی رونق گرفته ، در این نوشتار سعی کردیم که به توضیحاتی پیرامون این امر بپردازیم .

یکی از صنایع بهداشتی که محبوبیت مناسبی پیدا کرده است ، تولید خمیر دندان گیاهی است .

بازارسنجی پیش از تولید خمیر دندان گیاهی

پیش از آنکه شما تبدیل به یک تولید کننده خوب شوید باید ابتدا یک تاجر و یک بازاریاب خوب باشید ، یعنی قبل اینکه تولید یک محصول را شروع کنید ، اول باید تا مدتی بازار سنجی محصول را انجام داده باشید تا بازار را به صورت کامل ارزیابی کرده و در امر فروش خبره شده باشید ، سپس به تولید آزمایشی  آن محصول اقدام نمایید . برای مثال تولیدخمیر دندان گیاهی ، باید بازار مناسبی در میان توزیع کنندگان و کل فروشان و صادرکنندگان یافته باشید و بعد از ارزیابی بازار محصولات خودتان عرضه کنید.

در این مقاله به صورت تفصیلی به شرح کامل راه اندازی یک واحد تولید خمیر دندان گیاهی خواهیم پرداخت ؛

تهیه طرح توجیهی خط تولید خمیر دندان گیاهی

در ابتدای کار شما باید یک طرح مناسب برای ایجاد خط کامل تولید خمیر دندان گیاهی تهیه نمایید . این طرح شامل ظرفیت تولید ، تعداد شاغلین ، سرمایه کل و سرمایه در گردش و سایر مسائل مالی ، بحث فنی و قیمت ماشین آلات ، تاسیسات کارخانه ، سوله و ابعاد سوله ، محوطه و مساحت طرح و محوطه سازی و …. باید باشد.

ساخت و تجهیز کارگاه و تاسیسات و انتخاب پیمانکار جهت ساخت سوله

در این مرحله فضای مورد نیاز ، زمین ، ساختمان و ابنیه ، سوله و …. را بررسی کرده و اقدامات اجرایی را آغاز خواهید کرد . تمامی مراحل انجام این کار در طرح توجیهی آمده است .

مجوز و سایر اقدامات اداری برای راه اندازی خط تولید خمیر دندان گیاهی

با رجوع به اداره صنعت معدن منطقه مورد اجرای طرح اقدام به اخذ مجوز و سایر اقدامات اداری نمایید . همچنین برای تولید خمیر دندان گیاهی به مجوز از سازمان غذا و دارو نیاز است .

ماشین آلات خط تولید خمیر دندان گیاهی

در این بخش از مقاله به توضیح کامل مباحث فنی خط تولید خمیر دندان گیاهی خواهیم پرداخت :

برای تولید خمیر دندان گیاهی چند مخزن استیل در ابتدای خط نیاز است . میکسر حرارتی دو جداره که کار میکس و ترکیب مواد اولیه برای ساخت خمیر دندان گیاهی را بر عهده دارد . سپس محلول حاصل شده هموژنایز شده و سپس توسط پمپ دنده ای خمیر دندان به مخزن ثانویه منتقل می شود . سپس توسط سیستم انتقال به دستگاه تیوپ پرکن منتقل شده و سپس دوخت حرارتی می شود . در انتهای خط جعبه گذاری و شماره زنی انجام شده و محصول آماده ارائه در بازار می شود .

فرمولاسیون و مواد اولیه

در صورت نیاز ، مواد اولیه و فرمولاسیون تولید خمیردندان گیاهی دار ارائه می گردد .

مرحله انبار کردن محصول خمیر دندان گیاهی

دمای انبار باید بسیار پایین باشد که توسط سیستم های تهویه و چیلر مناسب سازی دمای انبار انجام می گیرد .

بازاریابی پس از تولید

اکنون نوبت به بازاریابی محصولات تولیدی که خود تولید کرده اید میرسد . بسته به نوع محصول تولیدی ، بازاریابی ها متفاوت میباشد . اگر در گستره کل کشور قصد فروش محصول خود را دارید بازاریابی اینترنتی گزینه مناسبی میباشد . در فروش محصولات بهداشتی نقش عوامل توزیع و پخش ،نقش بسیار مهمی است که نباید نادیده گرفته شود . توجه داشته باشید که اگر کیفیت محصول شما خوب و قیمت مناسب باشد شما کار سختی در بازاریابی و فروش نخواهید داشت . اگر محصول شما یک محصول صنعتی و اولیه است ارتباط با صنایع و میزان نفوذ شما در صنعت ، نقش مهمی را ایفا میکند.

 

جهت سفارش خط تولید خمیردندان گیاهی تماس بگیرید

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

 تعداد مشاهده: 2587 بار
Call Now Button