خط تولید اتانول و الکل


۲۸

تیر

بازارسنجی پیش از تولید اتانول

قبل از اینکه به تولید اتانول بپردازید ، باید با کارکرد الکل صنعتی و اتانول آشنایی داشته باشید و موارد استفاده از این محصول در صنعت و بخش های دیگر را بدانید . اتانول در بسیاری از کاربردها و ترکیبات شیمیایی استفاده می شود ؛ از صنایع آرایشی بهداشتی گرفته تا صنایع غذایی و دارویی .

 

تهیه طرح توجیهی خط تولید اتانول

برای راه اندازی خط تولید اتانول ابتدا یک طرح توجیهی برای خود ایجاد کنید و بعد طبق طرح ، وارد مرحله تولید شوید . طرح باید شامل تمامی جزییات و مراحل انجام کار ، شناسایی بازار هدف ، هزینه ها ، قیمت تمام شده و فروش ، مسائل فنی ، بخش های اداری و … باشد  .

 

ساخت و تجهیز کارگاه و تاسیسات و انتخاب پیمانکار جهت ساخت سوله

در مرحله بعد ، زمان انتخاب پیمانکار مناسب جهت ساخت سوله می باشد . ساخت سوله باید شرایط بهداشتی و محیطی لازم رعایت شود و اگر طرح تولید اتانول باشد باید از قبل نقشه پلان را مشخص نمایید تا جانمایی کامل مخازن و برجهای تقطیر مشخص باشد . سوله ساز بر اساس این جانمایی ، سوله را طراحی کند .

مجوز و سایر اقدامات اداری برای راه اندازی خط تولید اتانول

از سازمان  صنعت باید مجوز و تاییدیه تهیه نمایید .

ماشین آلات خط تولید اتانول

در کشور ما به علت کشت چغندر ، این محصول فراوان یافت می شود ؛ از به صرفه ترین موارد برای تولید اتانول ، چغندر می باشد که به این فرایند تولید اتانول از ملاس گویند .

در ابتدای خط مخازن ذخیره ملاس خام می باشد که ملاس خام با اضافه کردن ترکیباتی در این مخازن ذخیره می شود .سپس مرحله محلول سازی است که ملاس با آب و سایر ترکیبات در مخازن محلول سازی ترکیب شده و وارد مرحله بعد می شود . مرحله بعد فرایند تخمیر محلول حاصل شده می باشد . فرایند تخمیر بسته به نوع و درصد الکل مورد نیاز تفاوت دارد . این فرایند توسط دستگاههای فرمانتور یا بیوراکتور در چند مرحله انجام می گیرد . توسط سیستم پمپاژ محلول به داخل فرمانتور منتقل می شود  . شروع تخمير با انحلال وزن معيني از خميرمايه خشك در يك مخزن خاص و سپس انتقال آن به پري‌فرمانتور مي‌باشد ؛ سپس فرمانتور اول منتقل شده و تا فرمانتور پنجم فرایند مرحله به مرحله تخمیر انجام می شود .سپس محلول پس از طی فرایند تخمیر وارد مخزن نگهداری و ذخیره شده تا در مرحله بعد که تقطیر می باشد به صورت پیوسته این فرایند انجام گیرد .اتانول طی فرایند تخمیر غلظتش افزایش می یابد و سپس نوبت به مرحله تقطیر می رسد . فرایند تقطیر شامل شش برج سینی دار می باشد که مراحل جداسازی و تقطیر توسط آنها انجام می گیرد . محصول نهایی پس از طی این فرایند الکل طبی ، الکل صنعتی و روغن الکل می باشد .

 

در چارت بالا مراحل و فرایند تولید اتانول و الکل به صورت کلی شرح داده شده است  .

مرحله انبار کردن محصول اتانول

باید یک انبار که مساحت آن بسته به ظرفیت تولیدتان دارد در کنار سالن تولید ایجاد شود . انبار باید دارای شرایط محیطی مناسب جهت نگهداری آب بسته بندی شده باشد  .

بازاریابی پس از تولید اتانول

در این مرحله برای محصول اتانول تولید شده باید بازاریابی و فروش انجام شود .اگر در ابتدای کار بازارسنجی مناسبی انجام شده باشد و بازار هدف مشخص بوده و خریداران تضمین شده باشند ، کار سختی در پیش ندارید .

مشتریان ما 

در طول بیش از دو دهه فعالیت ما در حوزه محصولات شیمیایی ، با شرکت های بسیاری در زمینه ساخت ماشین آلات و راه اندازی خط تولید اتانول همکاری داشته ایم . شرکت بیدستان ، جهان طب ، خرمشهر ، الکل اراک ، آسیاک ، الکل لرستان و …

جهت مشاوره و یا سفارش خط تولید اتانول تماس بگیرید

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

 دسته: Uncategorized @fa
 تعداد مشاهده: 2986 بار
Call Now Button