خط تولید اتانول و الکل


19

جولای

بازارسنجی پیش از تولید اتانول

قبل از اینکه به تولید اتانول بپردازید ، باید با کارکرد الکل صنعتی و اتانول آشنایی داشته باشید و موارد استفاده از این محصول در صنعت و بخش های دیگر را بدانید . اتانول در بسیاری از کاربردها و ترکیبات شیمیایی استفاده می شود ؛ از صنایع آرایشی بهداشتی گرفته تا صنایع غذایی و دارویی .

تهیه طرح توجیهی خط تولید اتانول

برای راه اندازی خط تولید اتانول ابتدا یک طرح توجیهی برای خود ایجاد کنید و بعد طبق طرح ، وارد مرحله تولید شوید . طرح باید شامل تمامی جزییات و مراحل انجام کار ، شناسایی بازار هدف ، هزینه ها ، قیمت تمام شده و فروش ، مسائل فنی ، بخش های اداری و … باشد  .

ساخت و تجهیز کارگاه و تاسیسات و انتخاب پیمانکار جهت ساخت سوله

در مرحله بعد ، زمان انتخاب پیمانکار مناسب جهت ساخت سوله می باشد . ساخت سوله باید شرایط بهداشتی و محیطی لازم رعایت شود و اگر طرح تولید اتانول باشد باید از قبل نقشه پلان را مشخص نمایید تا جانمایی کامل مخازن و برجهای تقطیر مشخص باشد . سوله ساز بر اساس این جانمایی ، سوله را طراحی کند .

مجوز و سایر اقدامات اداری برای راه اندازی خط تولید اتانول

از سازمان  صنعت باید مجوز و تاییدیه تهیه نمایید .

ماشین آلات خط تولید اتانول

در کشور ما به علت کشت چغندر ، این محصول فراوان یافت می شود ؛ از به صرفه ترین موارد برای تولید اتانول ، چغندر می باشد که به این فرایند تولید اتانول از ملاس گویند . هر چند که از ملاس مواد دیگر از جمله خرما ، گندم ، نیشکر و… نیز می توان اتانول تولید نمود.

در ابتدای خط مخازن ذخیره ملاس خام می باشد که ملاس خام با اضافه کردن ترکیباتی در این مخازن ذخیره می شود .سپس مرحله محلول سازی است که ملاس با آب و سایر ترکیبات در مخازن محلول سازی ترکیب شده و وارد مرحله بعد می شود . مرحله بعد فرایند تخمیر محلول حاصل شده می باشد . فرایند تخمیر بسته به نوع و درصد الکل مورد نیاز تفاوت دارد . این فرایند توسط دستگاههای فرمانتور یا بیوراکتور در چند مرحله انجام می گیرد . توسط سیستم پمپاژ محلول به داخل فرمانتور منتقل می شود  . شروع تخمير با انحلال وزن معيني از خميرمايه خشك در يك مخزن خاص و سپس انتقال آن به پري‌فرمانتور مي‌باشد ؛ سپس فرمانتور اول منتقل شده و تا فرمانتور پنجم فرایند مرحله به مرحله تخمیر انجام می شود .سپس محلول پس از طی فرایند تخمیر وارد مخزن نگهداری و ذخیره شده تا در مرحله بعد که تقطیر می باشد به صورت پیوسته این فرایند انجام گیرد .اتانول طی فرایند تخمیر غلظتش افزایش می یابد و سپس نوبت به مرحله تقطیر می رسد . فرایند تقطیر شامل شش برج سینی دار می باشد که مراحل جداسازی و تقطیر توسط آنها انجام می گیرد . محصول نهایی پس از طی این فرایند الکل طبی ، الکل صنعتی و روغن الکل می باشد .

در چارت بالا مراحل و فرایند تولید اتانول و الکل به صورت کلی شرح داده شده است  .

مرحله انبار کردن محصول اتانول

باید یک انبار که مساحت آن بسته به ظرفیت تولیدتان دارد در کنار سالن تولید ایجاد شود . انبار باید دارای شرایط محیطی مناسب جهت نگهداری آب بسته بندی شده باشد  .

بازاریابی پس از تولید اتانول

در این مرحله برای محصول اتانول تولید شده باید بازاریابی و فروش انجام شود .اگر در ابتدای کار بازارسنجی مناسبی انجام شده باشد و بازار هدف مشخص بوده و خریداران تضمین شده باشند ، کار سختی در پیش ندارید .

قیمت خط تولید اتانول و الکل سازی

قیمت خط تولید الکل بسته به ظرفیت بسیار متفاوت می باشد . توجه به این نکته حائز اهمیت است که الکل در سطح کارگاهی و کوچک امکان تولید ندارد و با قیمت های کم نمی توان الکل در سطح کوچک و کارگاهی تولید نمود . برای تولید الکل به چند میلیارد سرمایه نیاز است و قیمت ها بستگی به ظرفیت و تناژ تولید دارد . ذکر این نکته ضروری است که قیمت ماشین آلات و تجهیزات ما با توجه به هزینه تولید پایین در ایران نسبت به کشورهای اروپایی از قیمت ماشین آلات اروپایی کمتر می باشد و همچنین با توجه به کیفیت پایین برخی ماشین آلات و تجهیزات چینی ، ماشین آلات ساخت ما عموما از برندهای ضعیف چینی قیمت بیشتری دارند . برای آگاهی از قیمت خط تولید الکل با ما تماس بگیرید .

مشتریان ما 

تجهیزات و لوازم اولیه استفاده شده در ماشین آلات مجموعه کاران ماشین از بهترین برندهای اروپایی می باشد .در طول بیش از دو دهه فعالیت ما در حوزه محصولات شیمیایی ، با شرکت های بسیاری در زمینه ساخت ماشین آلات و راه اندازی خط تولید اتانول همکاری داشته ایم . شرکت بیدستان ، جهان طب ، خرمشهر ، الکل اراک ، آسیاک ، الکل لرستان و …

جهت سفارش خط تولید اتانول تماس بگیرید

قبل از تماس به نکات زیر توجه بفرمایید :

۱- فرایند تولید الکل بسیار پیچیده بوده و اگر تجربه در این زمینه ندارید وارد این عرصه نشوید .

۲- ساخت ماشین آلات تولید الکل بیش از یکسال زمان میبرد و ظرف چند ماه قابل راه اندازی و اجرا نمی باشد .

۳- تولید الکل با محدودیت هایی در تولید در کشورمان مواجه است و مانند سایر تولیدات نیست .

۴- بازاریابی برای فروش الکل تولیدی بسیار سخت است و اگر شرایط خاص ( مانند اپیدمی شدن بیماری ها و ویروس و.. ) را کنار بگذاریم ، حضور در بازار تقریبا اشباع شده کشور نیازمند برنامه ریزی دقیق و مدون دارد .

۵- در شرایط عادی کشور ( بدون در نظر گرفتن شرایط اپیدمی ویروس و.. ) مجوزات برای تولید الکل بسیار مشکل ( اگر نگوییم غیرممکن ) است .

نوشته های این متن حاصل سالها تجربه در زمینه تولید ماشین آلات الکل سازی در کشور و همکاری با بزرگترین تولیدکنندگان الکل بوده است .

ما سعی کردیم که توضیحات فنی و مالی در این نوشتار کامل باشد ، لذا خواهشمندیم از تماس های غیر ضروری خودداری فرمایید و در صورت نیاز به شماره ۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰ در واتساپ پیغام بگذارید .

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

 تعداد مشاهده: 25163 بار
Call Now Button