خط تولید آب گازدار اسانس دار


28

می

با توجه به اینکه عصر جدید ، تولید و کسب و کارهای صنایع نوشیدنی از اهمیت بالایی برخوردار است و در کشور ما نیز چند سالی است که بحث کسب و کارها در حوزه صنایع نوشیدنی  رونق گرفته ، در این نوشتار سعی کردیم که به توضیحاتی پیرامون این امر بپردازیم .

یکی از نوشیدنی هایی که محبوبیت مناسبی پیدا کرده است ، نوشیدنی آب گازدار یا سودا می باشد . می توان به آب گازدار اسانس و عصاره های مختلف اضافه نمود که ترکیب آب گازدار و اسانس طعم و مزه مناسبی ایجاد می کند .

 

بازارسنجی پیش از تولید

پیش از آنکه شما تبدیل به یک تولید کننده خوب شوید باید ابتدا یک تاجر و یک بازاریاب خوب باشید ، یعنی قبل اینکه تولید یک محصول را شروع کنید ، اول باید تا مدتی بازار سنجی محصول را انجام داده باشید تا بازار را به صورت کامل ارزیابی کرده و در امر فروش خبره شده باشید ، سپس به تولید آزمایشی  آن محصول اقدام نمایید . برای مثال تولید نوشیدنی آب گازدار ، باید بازار مناسبی در میان توزیع کنندگان و کل فروشان و صادرکنندگان یافته باشید و بعد از ارزیابی بازار محصولات خودتان عرضه کنید.

 

در این مقاله به صورت تفصیلی به شرح کامل راه اندازی یک واحد تولید نوشیدنی آب گازدار خواهیم پرداخت ؛

تهیه طرح توجیهی خط تولید نوشیدنی آب گازدار اسانس دار

در ابتدای کار شما باید یک طرح مناسب برای ایجاد خط کامل تولید نوشیدنی آب گازدار تهیه نمایید . این طرح شامل ظرفیت تولید ، تعداد شاغلین ، سرمایه کل و سرمایه در گردش و سایر مسائل مالی ، بحث فنی و قیمت ماشین آلات ، تاسیسات کارخانه ، سوله و ابعاد سوله ، محوطه و مساحت طرح و محوطه سازی و …. باید باشد.

ساخت و تجهیز کارگاه و تاسیسات و انتخاب پیمانکار جهت ساخت سوله

در این مرحله فضای مورد نیاز ، زمین ، ساختمان و ابنیه ، سوله و …. را بررسی کرده و اقدامات اجرایی را آغاز خواهید کرد . تمامی مراحل انجام این کار در طرح توجیهی آمده است .

مجوز و سایر اقدامات اداری برای راه اندازی خط تولید آب گازدار

با رجوع به اداره صنعت معدن منطقه مورد اجرای طرح اقدام به اخذ مجوز و سایر اقدامات اداری نمایید . همچنین برای تولید آب گازدار به مجوز از سازمان غذا و دارو و همچنین همکاری اداره آب نیاز است .

ماشین آلات خط تولید نوشیدنی آب گازدار

در این بخش از مقاله به توضیح کامل مباحث فنی خط تولید نوشیدنی آب گازدار خواهیم پرداخت :

برای تولید آب گازدار ابتدا به سیستم تصفیه مناسب نیاز است تا آب در چند مرحله تصفیه شده و وارد مخازن شود . چند مخزن استیل در ابتدای خط نیاز است .

همچنین برای تولید آب گازدار اسانس دار ، مخزن پروسس یا میکسر لازم است در خط قرار بگیرد . سپس توسط سیستم انتقال ؛ آب اسانس دار تصفیه شده وارد دستگاه اینترمیکس تزریق گاز (کربوکولر) شده و به آن گاز اضافه شده و آب گازدار تولید می گردد . سپس آب گازدار اسانس دار توسط دستگاه تری بلوک در بطری پر شده و بسته بندی می شود و سپس تاریخ زنی و شماره گذاری شده و توسط دستگاه شیرینگ بسته بندی نهایی می گردد .

بطری هایی که برای بسته بندی آب گازدار نیاز است می تواند بطری پلاستیکی (پت) یا شیشه باشد . معمولا بطری پت در محل کارخانه تولید می گردد .

فرمولاسیون و مواد اولیه

در صورت نیاز ، مواد اولیه و فرمولاسیون تولید نوشیدنی آب گازدار اسانس دار ارائه می گردد .

مرحله انبار کردن محصول آب گازدار

دمای انبار باید بسیار پایین باشد که توسط سیستم های تهویه و چیلر مناسب سازی دمای انبار انجام می گیرد .

بازاریابی پس از تولید

اکنون نوبت به بازاریابی محصولات تولیدی که خود تولید کرده اید میرسد . بسته به نوع محصول تولیدی ، بازاریابی ها متفاوت میباشد . اگر در گستره کل کشور قصد فروش محصول خود را دارید بازاریابی اینترنتی گزینه مناسبی میباشد . در فروش محصولات غذایی نقش عوامل توزیع و پخش ،نقش بسیار مهمی است که نباید نادیده گرفته شود . توجه داشته باشید که اگر کیفیت محصول شما خوب و قیمت مناسب باشد شما کار سختی در بازاریابی و فروش نخواهید داشت . اگر محصول شما یک محصول صنعتی و اولیه است ترتباط با صنایع و میزان نفوذ شما در صنعت ، نقش مهمی را ایفا میکند.

مشتریان ما

در طول بیست سال فعالیت ، با شرکت های معتبر و بزرگ زیادی همکاری کرده ایم ؛ نظیر : زمزم ، خوشگوار ، سن ایچ ، تکدانه ، پگاه ، پاک ، ساسان نوش و …

 

جهت سفارش خط تولید آب گازدار تماس بگیرید

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

 

 

 تعداد مشاهده: 1611 بار
Call Now Button