خط تولید آب معدنی لیوانی


11

جولای

خط تولید آب معدنی

با توجه به یکنواخت شدن تولید آب معدنی و آشامیدنی در بطری ، تنوع در طراحی و بسته بندی آب ضروری به نظر میرسد . یکی از بسته بندی های آب معدنی که نوع مناسبی می باشد ؛ بسته بندی آب معدنی لیوانی است  . بسته بندی در لیوان مزایای خوبی دارد و استفاده از لیوان راحت تر از بطری می باشد  .

برای راه اندازی یک خط تولید آب معدنی لیوانی ، سیستم پرکنی و بسته بندی اندکی با نوع بطری تفاوت دارد  . دستگاه لیوان ساز بسته به نوع طراحی لیوان در داخل خط تولید نیاز است  .  دستگاه شستشو نیز از لحاظ ساختاری اندکی با نوع بطری تفاوت دارد  .

اما برای راه اندازی خط تولید لیوان به موارد زیر نیاز می باشد :

بازارسنجی پیش از تولید آب معدنی

قبل از اینکه به تولید آب معدنی یا آشامیدنی لیوانی بپردازید ، باید یک بازخوردی از بازار داشته باشید . با توجه به شرایط کمبود آب آشامیدنی سالم که متاسفانه چند سالی است که در کشور فراگیر شده است ، نیاز به تولید آب آشامیدنی سالم پیش از گذشته احساس می شود .

تهیه طرح توجیهی خط تولید آب معدنی لیوانی

برای راه اندازی خط تولید آب معدنی و یا آشامیدنی لیوانی ابتدا یک طرح توجیهی برای خود ایجاد کنید و بعد طبق طرح ، وارد مرحله تولید شوید .

ساخت و تجهیز کارگاه و تاسیسات و انتخاب پیمانکار جهت ساخت سوله

در مرحله بعد ، زمان انتخاب پیمانکار مناسب جهت ساخت سوله می باشد . ساخت سوله باید شرایط بهداشتی و محیطی لازم رعایت شود و اگر طرح تولید آب معدنی لیوانی باشد بهتر است که در نزدیکترین محل به چشمه ساخته شود .

اگر طرح آب آشامیدنی لیوانی باشد نیاز به یک حلقه چاه دارید که باید قبل از احداث سوله مجوزات لازم جهت برداشت آب را از سازمان های مربوطه اخذ نمایید  . راههای دیگری نیاز برای تامین آب وجود دارد .

مجوز و سایر اقدامات اداری برای راه اندازی خط تولید آب معدنی لیوانی

از سازمان غذا و دارو و سازمان صنعت و اداره جات دیگری که در ارتباط با آب و سفره های زیرزمینی هستند باید مجوز و تاییدیه تهیه نمایید .

ماشین آلات خط تولید آب معدنی لیوانی

خط تولید آب معدنی لیوانی بسته به نوع آب استحصالی ، نیاز به یکسری صافی دارد . سپس آب معدنی وارد خط بسته بندی شده و در نهایت شیرینگ می شود .

اگر نوع خط ، آب آشامیدنی باشد ، باید در ابتدای خط ، یک سیستم تصفیه قوی قرار بگیرد و سپس بسته بندی شود .

خط تولید آب معدنی

تصویر یک نمونه از سیستم تصفیه آب آشامیدنی

مکانیزم بسته بندی آب لیوانی با بطری اندکی تفاوت دارد  . یک دستگاه لیوان ساز بسته به نوع طراحی لیوان نیاز می باشد .نازل دستگاه پرکن باید متناسب با اندازه و ابعاد لیوان طراحی شود ؛ سیستم شستشو نیز باید برای شکل لیوان طراحی مناسب شود .

دستگاه درب بند لیوانی با بطری تفاوت اساسی دارد ، چرا که برای بطری از درب بزری پت استفاده می شود و برای لیوانی باید از دستگاه سیل کن استفاده کرد  . معمولا مشخصات آب و نام شرکت و سایر توضیحات بر روی همین درب درج می گردد که از قبل باید روی درب لیوان چاپ شده باشد  .

مرحله انبار کردن محصول آب معدنی لیوانی

باید یک انبار که مساحت آن بسته به ظرفیت تولیدتان دارد در کنار سالن تولید ایجاد شود . انبار باید دارای شرایط محیطی مناسب جهت نگهداری آب بسته بندی شده باشد  .

بازاریابی پس از تولید آب معدنی لیوانی

در این مرحله شما کار سختی در پیش ندارید ، زیرا نیاز به آب آشامیدنی سالم در داخل کشور و کشورهای همجوار احساس می شود . با شرکت های پخش وارد مذاکره شده و یا با سرمایه خود نمایندگی فروش در شهرستانها اخذ کرده و  کار فروش را انجام دهید .

جهت مشاوره و یا سفارش خط تولید آب معدنی و آب آشامیدنی تماس بگیرید

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

۰۹۰۵۹۱۸۱۴۵۱

 تعداد مشاهده: 2822 بار
Call Now Button