تعمیر و اورهال دستگاه تری بلوک


15

ژوئن

دستگاه تری بلوک که شامل سه بخش بطری شور ، پرکن و دربند بطری می شود در صنایع آشامیدنی کاربرد دارد . این دستگاه از ۱۶ نازل تا ۶۴ نازل و حتی بالاتر موجود می باشد .

با توجه به کارکرد دستگاه و استهلاک آن هر چند سال یکبار به یک سرویس و اورهال نیاز دارد ، از طرفی در حین کار ممکن است دستگاه دچار نقص فنی شده و نیاز به تعمیر پیدا می کند.

تعمیر دستگاه تری بلوک

مشکلات و نقص فنی دستگاه تری بلوک به چند بخش تقسیم می گردد . یک بخش برق دستگاه تری بلوک است که ممکن است دچار مشکل شود . بخش برق خود به چند بخش تقسیم می گردد .

یک بخش اشکال در سیستم موتور الکتریکی و سیستم انتفال قدرت است . برای تعمیر باید روند سیم کشی چک شده و موتور تست شود ، اگر موتور دستگاه تری بلوک قابل تعمیر نبود تعویض می گردد . بخش دیگر سیستم برق تری بلوک تابلو برق آن است که شامل قطعات زیادی از جمله پی ال سی ،کنداکتور و … است ؛ بخش نرم افزاری پی ال سی چک شده و در صورت اشکال مجددا برنامه نویسی می شود و همینطور بخش اتصالات و سلامت قطعات تابلو برق دستگاه تری بلوک تست می گردد .

نقص فنی دیگری که در دستگاه تری بلوک ممکن است رخ دهد اشکال در سیستم مکانیکال دستگاه است . بخش مکانیکال خود شامل بخش های دیگری از جمله سیستم انتفال بلبرینگ ها و یاتاقان ها ، گیربکس ، نازل ها ، شیرآلات ، هد ها ، فک ها و … می باشد .

ممکن است در بعضی تری بلوک های ضعیف تر که از استیل های نامرغوب استفاده شده ، استیل و بدنه دستگاه دچار تخریب و یا خوردگی شود که باید با انجام اقداماتی مشکل برطرف شود .

اورهال و راه اندازی مجدد دستگاه تری بلوک

اورهال به معنی بالا آوردن دستگاه در سالن بازسازی و نوسازی و فعال سازی مجدد دستگاه می باشد . در اورهال تمامی پارامترهای دستگاه تری بلوک چک شده و با قطعات جدید نوسازی می شود . اورهال دستگاه تری بلوک باعث می شود دستگاه تری بلوک به حالت نو و جدید تبدیل شده و آماده به کار گردد .

تغییر کاربری تری بلوک مایعات رقیق به غلیظ و بالعکس

دستگاه تری بلوک مایعات رقیق مانند آب دارای سیستم پرکن ثقلی می باشد که در مایعات غلیظ این سیستم به صورت پمپی و یا سیلندر پیستونی می باشد . علاوه بر این سیستم دربند و بطری شور با توجه به اندازه دهانه بطری ها تغییر خواهد کرد . یکسری از قطعات دیگر نیز تعویض یا اضافه و کم می شود ؛ از جمله شیر تخلیه خلا و … . برای تبدیل دستگاه تری بلوک آب به روغن و بالعکس هزینه زیادی نیاز نمی باشد و دستگاه تری بلوک آب کاملا به تری بلوک روغن تبدیل می شود .

جهت انجام اورهال و تعمیر ماشین آلات و دستگاه تری بلوک تماس بگیرید .

۰۹۱۱۲۴۴۱۳۷۰

 دسته: Uncategorized @fa
 تعداد مشاهده: 428 بار
Call Now Button